Sprint biatlonistek vyhrála na MS Němka Neunerová

CHANTY MANSIJSK

Sprint biatlonistek na mistrovství světa v Chanty Mansijsku vyhrála Magdalena Neunerová. Čtyřiadvacetiletá Němka získala v Rusku po stříbru ze smíšené štafety druhou medaili a celkově si připsala osmý titul v kariéře.

Němka Magdalena Neunerová nedala na trati nikomu šanci.

Na druhém místě skončila se ztrátou 12 vteřin Kaisa Mäkäräinenová z Finska, bronz získala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová.

Neunerová zvládla 7,5 km dlouhou trať bez jediné chyby na střelnici a do cíle doběhla v čase 20:31,2 minuty. "Druhá polovina závodu mě hodně bolela, stehna jsem měla jako v ohni. Věděla jsem, že když odstřílím bez chyby, budu na bedně," citovala německou biatlonistku agentura SID.

Nejlepší z českých biatlonistek byla Gabriela Soukalová na 25. místě. Stříbrná medailistka z nedávného mistrovství Evropy do 26 let v Itálii jednou chybovala na střelnici a do cíle doběhla se ztrátou přes dvě minuty.

Veronika Vítková obsadila 55. příčku, Barbora Tomešová byla 62. a Zdeňka Vejnarová skončila na 71. místě.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku:
Ženy - sprint na 7,5 km:
1. Neunerová (Něm.) 20:31,2 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -12,2 (0), 3. Kuzminová (SR) -40,0 (1), 4. Zajcevová (Rus.) -47,7 (0), 5. Ekholmová (Švéd.) -1:01,0 (0), 6. Jurlovová (Rus.) -1:16,3 (0), 7. Bergerová (Nor.) -1:23,0 (2), 8. Dorinová (Fr.) -1:31,7 (0), 9. Gössnerová (Něm.) -1:35,7 (2), 10. Valj Semerenková (Ukr.) -1:38,4 (1), ...25. Soukalová -2:09,6 (1), 55. Vítková -3:51,1 (3), 62. Tomešová -4:03,7 (2), 71. Vejnarová (všechny ČR) -4:22,6 (3).