Sprinty SP v Minneapolis vyhráli Klaebo a Sundlingová

Sprinty volnou technikou na Světovém poháru v Minneapolis vyhráli Nor Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Jonna Sundlingová. Kateřina Janatová, která jako jediná z českých běžců na lyžích postoupila z kvalifikace, vypadla ve čtvrtfinále.

Nor Johannes Hoesflot Klaebo na ilusračním snímku.

Klaebo ve finále zvítězil s náskokem 27 setin před Italem Federicem Pellegrinem a navázal na dva triumfy ze sprintu z předchozí zastávky Světového poháru v Canmore. Třetí příčku obsadil s odstupem 1,21 sekundy další Nor Haavard Solaas Taugböl.

Sedmadvacetiletý Klaebo si připsal 46. vítězství ve sprintu a opět posunul vlastní rekord. Pětinásobný olympijský šampion si také vylepšil bilanci na 24 vítězství z posledních 25 individuálních startů ve sprinterských závodech.

V průběžném pořadí seriálu je Klaebo třetí se ziskem 1658 bodů. Před ním jsou krajané Erik Valnes (1662) a Harald Östberg Amundsen (1978), kterým se dnes nedařilo. Valnes skončil už v kvalifikaci a Amundsen vypadl ve čtvrtfinále.

Ženám v Minneapolis kralovala Sundlingová, která zvítězila o 95 setin před krajankou Linn Svahnovou. Třetí byla Kristine Stavaas Skistadová z Norska, vedoucí žena průběžného pořadí Jessica Digginsová skončila na čtvrté příčce.

Americká reprezentantka má 2200 bodů a vede s náskokem 252 bodů před Svahnovou. Třetí je se ztrátou 464 bodů Frida Karlssonová ze Švédska, která dnes po vyřazení v semifinále obsadila až jedenácté místo.

Z českých reprezentantů se ve vyřazovacích bojích představila pouze Janatová, ale ve čtvrtfinále obsadila čtvrté, nepostupové místo a v konečném pořadí skončila na 20. příčce. Ondřej Černý, Tereza Beranová a Barbora Antošová vypadli už v kvalifikaci.