Štafeta biatlonistů skončila na SP v Annecy devátá

Annecy

Štafeta biatlonistů Lukáš Kristejn, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Ondřej Moravec obsadila v závodu Světového poháru v Annecy deváté místo. Češi si tak o dvě příčky pohoršili oproti úvodní štafetě olympijské sezóny, jež se jela minulý týden v Hochfilzenu.

Michal Krčmář.

Čeští biatlonisté se stejně jako minulou sobotu mohli pyšnit výbornou střelbou. Každý člen štafety pouze jednou dobíjel, což je bilance, které se dokázalo vyrovnat v pátečním závodě pouze Švýcarsko.

Oproti Hochfilzenu nahradil nejzkušenějšího reprezentanta Zdeňka Vítka Kristejn, jenž štafetu rozjížděl a Soukupovi předával na desátém místě. Soukup si o jednu pozici pohoršil, nicméně Krčmář na třetím úseku vrátil české kvarteto do elitní desítky a finišman Moravec už deváté místo bez problémů udržel.

Češi ztratili 2:41 minuty na vítězné Rusko, jež díky Antonu Šipulinovi na posledním úseku porazilo těsně o tři desetiny sekundy Německo s finišujícím Simonem Schemppem. Třetí skončilo Rakousko.

V sobotu jsou v Annecy na programu sprinterské závody.

Závod SP v biatlonu v Annecy (Francie):
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Rusko (Čerezov, Loginov, Garaničev, Šipulin) 1:14:01,8 hod. (0 tr. okruhů + 5 dobíjení)
2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -0,3 (0+5)
3. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Landertinger, Eder) -26,8 (0+7)