Stoch vyhrál další závod, v Trondheimu přidal i rekord můstku

Trondheim

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch potvrdil svou dominanci ve Světovém poháru dalším vítězstvím. V Trondheimu dnes vyhrál i díky rekordu můstku z prvního kola s velkým náskokem podobně jako v úterý v Lillehammeru a sedmým triumfem v sezóně si upevnil vedení v seriálu. Druhý křišťálový glóbus v kariéře může Stoch získat již v neděli při letech ve Vikersundu.

Kamil Stoch z Polska při kvalifikaci v Trondheimu.

Pro Čestmíra Kožíška skončil dnešní závod v prvním kole. Jediný český účastník obsadil výkonem 122,5 metru 42. místo daleko za bodovanými příčkami, na které se prosadil v této sezoně jen dvakrát.

Stoch v prvním kole vylepšil rekord můstku na 146 metrů a vedl o 3,4 bodu před Norem Robertem Johanssonem. Ten je jeho nejbližším pronásledovatelem v norské sérii Raw Air, jejíž celkový vítěz získá bonus 60.000 eur (1,53 milionu korun).

Druhým pokusem doletěl polský závodník do vzdálenosti 141 metrů a svůj náskok ještě navýšil. Nakonec vyhrál o 17 bodů před Rakušanem Stefanem Kraftem. Johansson obsadil třetí místo s odstupem čtyř desetin bodu na Krafta.

Pátý byl stejně jako v Lillehammeru Němec Richard Freitag, který na druhém místě průběžného hodnocení SP zaostává za Stochem už o 245 bodů. "Kamil předvádí neskutečné věci," konstatoval Freitag.

Trojnásobný olympijský šampion Stoch si připsal 29. vítězství ve Světovém poháru v kariéře a na šestém místě historického pořadí vystřídal Němce Martina Schmitta. Nyní bude útočit na legendárního Jense Weissfloga, jehož 33 výher může překonat až v příští sezóně.