Suverén Riiber vyhrál v Otepää čtvrtý závod Světového poháru

Norský suverén Jarl Magnus Riiber vyhrál v Otepää čtvrtý z dosavadních pěti závodů sezony Světového poháru v severské kombinaci. Čeští sdruženáři v Estonsku nestartovali.

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber

Čtyřiadvacetiletý Riiber potvrdil svou dominanci i v obráceném formátu soutěže. Kvůli špatným větrným podmínkám se totiž nejprve běželo s hromadným startem a skok byl až druhou částí závodu. Vítěz SP z minulých tří sezon byl nejrychlejší na běžeckých lyžích a na můstku výhru potvrdil nejdelším skokem dne 96 metrů.

Čtyřnásobný mistr světa Riiber vyhrál o 13,5 bodu před krajanem Espenem Björnstadem, třetí byl Němec Manuel Faisst. Pro Riibera bylo dnešní vítězství už 40. v kariéře a opět se v historické tabulce přiblížil posledním dvěma úspěšnějším závodníkům Ericu Frenzelovi (43) a rekordmanovi Hannu Manninenovi (48).

V obráceném formátu závodily i ženy. Sedmnáctiletá česká reprezentantka Tereza Koldovská byla v běhu předposlední třiadvacátá a po skoku poslední jednadvacátá mezi klasifikovanými. I třetí závod v sezoně vyhrála Norka Gyda Westvoldová Hansenová.

Druhé závody jsou v Otepää na programu v neděli.