Hlavní obsah

V Rakousku bude po vyhlášení uzávěry pokračovat profesionální sport bez diváků

19. 11. 2021 12:37

Rakousko spustí od pondělí kvůli rostoucím počtům nakažených koronavirem už čtvrtou plošnou uzávěru od začátku pandemie pro všechny obyvatele. Profesionální sport se při ní nezastaví, ale akce se budou muset konat před prázdnými tribunami bez diváků. Pořadatelé ujišťují, že ohroženo není ani konání jedné ze skupin finálového turnaje Davis Cupu v Innsbrucku, kde budou hrát čeští tenisté.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Sportovní soutěže v Rakousku budou po vyhlášení uzávěry pokračovat bez diváků - ilustrační fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Rakouští organizátoři jednají s místní vládou, aby zjistili, jaký to (vyhlášení lockdownu) může mít vliv na covidová opatření na akci. Nicméně v současnosti můžeme potvrdit, že se turnaj bude konat," uvedl mluvčí pořádající organizace Kosmos Tennis.

V hale v Innsbrucku se budou hrát zápasy základních skupin C a F a také jedno čtvrtfinále. Program zahájí ve čtvrtek zápas českých tenistů proti Francii, druhým soupeřem svěřenců kapitána Jaroslava Navrátila budou Britové.

V době uzávěry se budou v Rakousku konat bez diváků zápasy typu fotbalové či hokejové ligy, ale také biatlonový Světový pohár v Hochfilzenu či Světový pohár ve snowboardcrossu v Montafonu.

Na rozdíl od vrcholového se ale musí zastavit amatérský sport. Lockdown pro všechny očkované i neočkované potrvá podle rozhodnutí vlády od pondělí minimálně deset a maximálně dvacet dnů.

Reklama

Sdílejte článek