Hlavní obsah

Vlhová po rozchodu s Italem tasí eso. Se slavným Švýcarem chce úspěch na olympiádě

3. 5. 2021 10:33

Slovenskou lyžařskou hvězdu Petru Vlhovou bude trénovat Mauro Pini. Švýcarský kouč se stal nástupcem Itala Livia Magoniho, pod jehož vedením Vlhová na závěr pětileté spolupráce získala v uplynulé sezoně křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru. S Pinim se prozatím dohodla na jeden rok a jejich cílem bude úspěch na olympijských hrách v Pekingu 2022.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Slovenská lyžařka Petra Vlhová ve Špindlerově Mlýně.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"I když dosáhnout toho, co jsme si předsevzali, nebude jednoduché, jsem přesvědčená, že díky zkušenostem a vysoké odbornosti tréninkových metod našeho nového hlavního trenéra Maura Piniho na všechny naše cíle společně dosáhneme," uvedla Vlhová na sociálních sítích.

Pětapadesátiletý Pini už připravoval celou řadu lyžařských es. Spolupracoval se švýcarskou sjezdařkou Larou Gutovou-Behramiovou, s níž Vlhová bojovala ve skončeném ročníku o celkový triumf, bývalou vítězkou SP a olympijskou šampionku ve sjezdu a obřím slalomu Tinou Mazeovou ze Slovinska či se Španělkou Maríou José Riendaovou-Contrerasovou, kterou přivedl v SP k šesti triumfům v obřím slalomu. Dříve byl také šéftrenérem veleúspěšných švýcarských sjezdařů Didiera Cuche a spol. a pak i ženské reprezentace.

"Díky Ski Teamu Vlha za příležitost být jeho součástí. Máme před sebou hodně práce a nové výzvy a jsem rád, že budu moci Petře pomoct k dosažení jejích vysokých cílů. Mám radost, že v příští sezoně budu moci reprezentovat na olympijských hrách slovenské barvy," citovala Piniho slovenská média.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Petra Vlhova (@petravlhova13)

Vlhová v uplynulé sezoně získala jako první slovenská lyžařka v historii velký křišťálový glóbus za celkové vítězství v SP. O rok dříve ovládla pořadí slalomu, dvakrát kralovala paralelním disciplínám. V roce 2019 vybojovala titul mistryně světa v obřím slalomu a přidala stříbro v kombinaci a bronz ve slalomu. Letos v Cortině d'Ampezzo získala do sbírky dvě stříbrné medaile ze slalomu a kombinace.

Reklama

Sdílejte článek