Hlavní obsah

Zápis do lyžařské historie. Při velké premiéře bylo plus 32

18. 11. 2021 10:23

Pozoruhodný den pro lyžování. Přímo zápis do historie. Alespoň tak to zmiňují zahraniční média. Vůbec poprvé se uskuteční oficiální závod kategorie FIS (Mezinárodní lyžařská federace) na sjezdovce v Dubaji. Samozřejmě pod střechou, a to v sousedství nákupního centra, kde už před lety vyrostla zastřešená sjezdovka.

Foto: @ facebook Ski Dubai

Lyžařská hala v Dubaji.Foto: @ facebook Ski Dubai

Článek

„Dubajská premiéra ukazuje: rukopis nového šéfa světové asociace Johana Eliasche je velmi rychle a jasně viditelný," píše rakouský web krone.at s odkazem na snahu nového prezidenta FIS propagovat lyžování mediálně výraznými akcemi. Zjevně má snahu dostat lyžování do atraktivních nezvyklých destinací.

V tomto případě šlo o dva halové slalomy v Dubaji. Místem konání byla katedrála zimních sportů v nákupním centru „Mall of the Emirates" o rozloze 223 000 metrů čtverečních.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Albanian Olympic Committee (@olympicalbania)

Jezdilo se ve třech kolech s časy jedné jízdy kolem 20 sekund. V kategorii žen vyhrála Italka Elisa Paganiová, mezi muži Erjon Tola z Albánie.

Teplota mimo obchodní centrum, které bylo záhy po otevření v roce 2005 údajně největší na světě, byla v době závodů 32 stupňů Celsia. Uvnitř samozřejmě bylo méně. Při nadcházejících slalomech SP žen o víkendu ve finském Levi ale lze čekat, že bude až o 40 stupňů chladněji. Esa světového pole se s takovým rozdílem nebudou muset vyrovnávat, v Dubaji pochopitelně z elitních lyžařů včetně Ester Ledecké nikdo nestartoval.

Reklama

Sdílejte článek