Závěr Turné odskáče trio Čechů. Koudelku opět doplní Matura a Janda

Dvanáctý Jan Matura (130 m) a šestačtyřicátý Jakub Janda (119,5 m) prošli kvalifikací i do posledního závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu, nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka skočil 125 m (22. místo) a měl podobně jako v minulých závodech účast jistou na základě celkového třetího místa ve SP. V úterním prvním k. o. kole ho jako soupeř čeká Slovinec Nejc Dežman.

Roman Koudelka v Innsbrucku při závodě Turné.

Matura v úvodním dějství, které začíná v 16:30 h (vysílá ČT Sport a Eurosport), narazí na Fina Anssiho Koivurantu, nejzkušenější z českého týmu Janda poměří síly s dalším veteránem, Japoncem Noriakim Kasaiem.

Matura a Janda skákali i v hlavní části předešlých dvou závodů, do prvního v Oberstdorfu se nedostali. Jasnou českou jedničkou je Koudelka, který byl sedmý v Oberstdorfu, jedenáctý v Ga-Pa a desátý v Innsbrucku. Na stupně ovšem zatím útočí marně, ač byl po skvostném rozjezdu sezóny řazen k největším favoritům. O bischofshofenském můstku tvrdí, že mu nesedí, což v kvalifikaci v mírném zadním větru potvrdil.

Kvalifikaci vyhrál Rakušan Hayböck (137,5 m). Čtvrtý český reprezentant. Lukáš Hlava skončil sedmdesátý (106,5 m).

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):