Závod SP biatlonistek vyhrála Jonssonová, Češky nebodovaly

HOCHFILZEN

Švédka Helena Jonssonová vyhrála stíhací závod Světového poháru biatlonistek v Hochfilzenu. Nejlepší z českých reprezentantek byla na desetikilometrové trati 42. Magda Rezlerová, která za vítězkou zaostala o čtyři a půl minuty a za bodovanou čtyřicítkou o 17 sekund. Zdenka Vejnarová obsadila 49. místo.

Švédská biatlonistka Helena Jonssonová se raduje z vítězství v závodě na 10 kilometrů v Hochfilzenu.

Obhájkyně prvenství ve Světovém poháru a vedoucí žena letošního ročníku Jonssonová dnes vyrazila na trať jako druhá s jedenáctisekundovým odstupem za krajankou Annou Carin Olofssonovou-Zidekovou, vítězkou pátečního sprintu. Ta nakonec dojela do cíle až osmá, když musela za střelecké chyby obkroužit pět trestných okruhů.

Druhá skončila s půlminutovou ztrátou Ruska Světlana Slepcovová, třebaže startovala až z 11. pozice. Třetí místo z pátku zopakovala její krajanka Olga Zajcevová.

Obě Češky minuly na střelnici po pěti terčích a Rezlerová, 38. ve sprintu, nakonec bodované místo neudržela. Start ve stíhacím závodu si zajistila ještě Veronika Zvařičová, ta se však na trať nevydala.

SP biatlonistek v Hochfilzenu (Německo), stíhací závod na 10 km:
1. Jonssonová (Švéd.) 34:09,1 (1 trestné kolo), 2. Slepcovová -31,7 (2), 3. Zajcevová (obě Rus.) -36,0 (2), 4. Becková (Něm.) -40,2 (1), 5. Kuzminová (SR) -41,1 (2), 6. Henkelová -41,6 (2), 7. Hauswaldová (obě Něm.) -45,9 (3), 8. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -50,1 (5), 9. Bergerová (Nor.) -1:04,8 (1), 10. Bachmannová (Něm.) -1:12,8 (3), ...42. Rezlerová -4:34,1 (5), 49. Vejnarová (obě ČR) -7:04,9 (5).
Pořadí SP (po 4 z 25 závodů): 1. Jonssonová 217 b., 2. Olofssonová-Zideková 180, 3. Slepcovová 152, 4. Medvědcevová (Rus.) 148, 5. Bergerová 146, 6. Becková 132, ...60. Rezlerová 3.