Shiffrinová získala potřetí novinářskou cenu pro nejlepší sjezdařku sezony

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová byla znovu po pěti letech a celkově potřetí v kariéře vyhlášena nejlepší sjezdařkou uplynulé sezony. Osmadvacetiletá hvězda alpských disciplín dnes převzala Trofej Serge Langa za vítězství v novinářské anketě tradičně v Söldenu před víkendovým zahájením Světového poháru.

Mikaela Shiffrinová

Shiffrinová anketu Skieur d’Or (Zlatý lyžař), kterou pořádá Mezinárodní asociace lyžařských novinářů (AIJS), vyhrála už v letech 2017 a 2019. Je nyní nejčastěji oceňovanou ženou, odpoutala se od Švýcarky Vreni Schneiderové a Rakušanky Anny Fenningerové. Třikrát trofej získali Rakušan Karl Schranz, Švéd Ingemar Stenmark a Ital Alberto Tomba, v čele statistik jsou se čtyřmi triumfy Švýcar Pirmin Zurbriggen a Rakušan Marcel Hirscher. Vloni získal ocenění Marco Odermatt ze Švýcarska.

Shiffrinová v minulé sezoně stanovila nový absolutní rekord v počtu vítězných závodů ve Světovém poháru, vyhrála jich už 88. Popáté v kariéře získala velký křišťálový glóbus za celkové prvenství v seriálu, na mistrovství světa ve Francii vyhrála obří slalom a získala stříbro v super-G a slalomu.

Ocenění pojmenované po zakladateli Světového poháru jí předal slavný krajan Bode Miller, který anketu udělovanou od roku 1963 vyhrál před 18 lety, a úspěšné následovnici vysekl poklonu. „Je to nejlepší lyžařka, která tu kdy byla, jak mezi ženami tak mezi muži,“ prohlásil.