Skiatlon na SP v Trondheimu ovládla Anderssonová, Janatová nedokončila

Skiatlon v Trondheimu vyhrála po suverénním výkonu švédská běžkyně na lyžích Ebba Anderssonová. Jediná česká zástupkyně Kateřina Janatová závod Světového poháru nedokončila.

Ebba Andersson

Šestadvacetiletá Anderssonová v náročných podmínkách na mokrém sněhu nasadila od začátku rychlé tempo. Nakonec zvítězila s časem 49:23,4 a připsala si druhý triumf v probíhající sezoně.

Za trojnásobnou mistryní světa skončila se ztrátou 15,2 sekundy vedoucí žena průběžného pořadí seriálu Američanka Jessie Digginsová. Heidi Wengová z Norska zaostala o 16,7 sekundy.

Janatová se od začátku pohybovala mezi třicátým a čtyřicátým místem. Zhruba pět kilometrů před cílem ale šestadvacetiletá česká reprezentantka ze závodu na 2×10 kilometrů odstoupila.

Ve 13:15 odstartuje skiatlon mužů s Michalem Novákem a Adamem Fellnerem.

SP v běhu na lyžích v Trondheimu (Norsko) - skiatlon (2x10 km):
Ženy: 1. Anderssonová (Švéd.) 49:23,4, 2. Digginsová (USA) -15,2, 3. H. Wengová (Nor.) -16,7, 4. Stadloberová (Rak.) -18,2, 5. Slindová (Nor.) -20,2, 6. Carlová (Něm.) -22,7, ...JANATOVÁ (ČR) nedokončila.