Snowboardistce Maděrové nevyšel ani druhý závod SP v Krynici

Snowboardistce Zuzaně Maděrové nevyšel ani druhý paralelní obří slalom Světového poháru v Krynici. Dvacetiletá česká reprezentantka dnes stejně jako v sobotu nepostoupila do vyřazovací části, což se jí v Polsku stalo poprvé v sezoně.

Snowboardistka Zuzana Maděrová v akci. Ilustrační foto

Maděrová v posledním závodě před Krynicí, která hostila SP poprvé, obsadila na konci ledna v Simonhöhe životní druhou příčku a posunula se na šesté místo pořadí elitního seriálu. V sobotu jí unikl postup do finálové šestnáctky o jednu pozici, dnes byla v druhé kvalifikační jízdě diskvalifikována a skončila třicátá.

V kvalifikaci stejně jako v prvním závodě vypadli také další čeští reprezentanti Klára Šonková, Adéla Keclíková, Adam Počinek a Kryštof Minárik. Olympijská vítězka Ester Ledecká, jež v lednu vyhrála oba závody ve slalomu v Pamporovu, v Krynici nestartovala. Česká obojživelnice byla na lyžařském Světovém poháru ve Val di Fassa, kde však oba víkendové superobří slalomy zhatily přívaly nového sněhu.