Rubriky:

Esport

Mistrovství v Dota 2 překonalo další milník, soupeřit se bude o 40 milionů dolarů

12. října 2020 17:31 - Praha

Neskutečný balík peněz si mezi sebou rozdělí účastnící tradiční megalomanské esportové akce The International Dota 2 Championships. Prize pool turnaje se vyšplhal na enormních 40 milionů dolarů (921 milionů korun). Mistrovství by se po několikanásobném odložení kvůli pandemii koronaviru mělo uskutečnit příští rok ve Stockholmu.

 

@dota2ti, Twitter

Na konečnou sumu se v průběhu roku skládali sami hráči. Vzhledem k tomu, že odměny v Battle Passech byly hráčskou komunitou přijaty velmi kladně, plejeři neváhali za ně utrácet rekordní množství peněz.

Prize Pool šampionátu v Dota 2 tak i díky opakovaným odkladům šplhal vzhůru. Nakonec se zastavil na neskutečné částce 40 milionů dolarů. Z akce se tak stal nejštědřeji dotovaný turnaj historie esportů.

The International je každoroční mistrovství plejerů Dota 2, pořádané firmou Valve. Ta akci dotuje 1,6 miliony dolarů, zbytek peněz pak pro finálový turnaj obstarávají sami hráči právě nákupem zmiňovaných Battle Passů.

The International je jednou z největších esportových událostí celého roku. Loňský ročník mistrovství Dota 2 se odehrál v Šanghaji. Finále loni sledovalo více než milion diváků po celém světě.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.