Žižkov - Brno 3:2Další facka pro Zbrojovku. Brno nestačilo na Žižkov, trápení pokračuje i ve druhé lize

Fotbalisté Brna prohráli ve 4. kole druhé ligy na půdě Viktorie Žižkov 2:3 a už potřetí v sezóně ztratili body. Pražané naopak slaví první vítězství v ročníku a jsou sedmí. Zbrojovka má po sestupu po čtyřech zápasech na kontě jen čtyři body a je až devátá.

Ani brankář Zbrojovky Dušan Melichárek porážce nezabránil

Brno začalo pod televizní věží lépe a po čtvrthodině ho poslal do vedení přesnou hlavičkou Růsek. Jenže domácí skóre brzy otočili. V 18. minutě doklepl míč do sítě Musa a za pět minut se z dorážky prosadil Dočekal.

Po pauze nachytal hostujícího brankáře Melichárka přízemní střelou Sintean a 20 minut před koncem už jen pohotově snížil Magera.

Další výhry si připsaly České Budějovice a Ústí nad Labem, spolu s vedoucí Jihlavou tvoří trojici bodově dosud stoprocentně úspěšných týmů. Jihočeši doma góly v závěru porazili Prostějov 3:1 a Ústí vyhrálo 2:1 ve Vlašimi.

České Budějovice vedly od 14. minuty, kdy Ledecký dorazil míč do sítě po střele Kladrubského, ale hned za osm minut srovnal povedenou ranou Píchal. Těsně před pauzou domácí kapitán Kladrubský z penalty trefil jen tyč a o výhře favorita tak rozhodli až střídající hráči. V 77. minutě zblízka udeřil Wermke a pojistku přidal patičkou Táborský.

Ústí rozhodlo o vítězství ve Vlašimi už do přestávky. Ve 24. minutě se do odkryté branky trefil Richter a v nastavení první půle Leibl zvýšil hlavou. Za domácí už pouze z úhlu snížil v 72. minutě Fortelný.

V posledním dnešním duelu remizoval Sokolov ve Varnsdorfu bez branek. Svěřenci Pavla Horvátha tak získali první bod v sezóně.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Zbrojovka Brno 3:2 (2:1)
Branky: 18. Musa, 23. Dočekal, 51. Sintean - 15. Růsek, 70. Magera. Rozhodčí: Dubravský - Vlček, Poživil. ŽK: Musa, Sintean, Žežulka, Dočekal - Kříž, Melichárek, Pavlík, Vraštil, Magera. Diváci: 1520
Žižkov: Otáhal - Žežulka, Opluštil, Švejdík, Stříž - Batioja, Podrazký, Čermák (84. Urbanec) - Sintean (75. Bazal) - Musa (69. Rondič), Dočekal. Trenér: Mikolanda
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Pavlík, Eismann - Štepanovský (24. Lutonský), Bariš, Kříž (66. Krejčí), Bartolomeu - Růsek (58. Zikl), Magera. Trenér: Pivarník
České Budějovice - Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 14. Ledecký, 77. Wermke, 84. Táborský - 22. Píchal. Rozhodčí: Váňa - Černý, Kožár. ŽK: Wermke, Táborský, Mršič - Hapal, Sus. Diváci: 1721
Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Havelka, Gebert (62. Táborský) - Šplíchal (55. Wermke), Javorek, Mršič - Ledecký (86. Čermák). Trenér: Horejš
Prostějov: Bréda - Biolek, Janíček, Schuster, Machynek - Sus - Hapal, Fládr (80. Langer), Žykol (90. Pančochář), Píchal - Kovařík (86. Šteigl). Trenér: Machala
Varnsdorf - Sokolov 0:0
Rozhodčí: Slabý - Novák, Vitner. ŽK: Ondráček - Machek, O. Ševčík, A. Ševčík, Glaser. Diváci: 980
Varnsdorf: Porcal - Rudnytskyy, Kouřil, Kozma, Heppner - Dordič (90. Kubista), Bláha, Zbrožek, Ondráček - Kocourek (79. Novák) - Dzaba (85. Schön). Trenér: Oulehla
Sokolov: Belaň - Mejdr, O. Ševčík, Mišůn, Jakub Dvořák II. - Machek, Glaser - Kosak, Vávra, Štípek (59. Vašíček, 73. Hlavatý) - A. Ševčík (84. Ruml). Trenéři: Hejret a Horváth
Vlašim - Ústí nad Labem 1:2 (0:2)
Branky: 72. Fortelný - 24. Richter, 45.+3 Leibl. Rozhodčí: Mikyska - Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: Piško, Plechatý, Kadlec, Janda, Hadaščok - Krátký, Miskovič. Diváci: 706
Vlašim: Le Giang - Kadlec, Plechatý, Piško, Mizerák (62. Selemani) - Janda (75. Pavlík), Mareček, Ivanko-Macej, Badocha (35. Fortelný) - Hadaščok, Fotr. Trenér: Havlíček
Ústí: Lindr - Strada, Brak, Pimpara, Leibl (89. Dvořák) - Peterka - Krátký, Matějka (75. Nágl), Richter (69. Miskovič), Bílek - Jindráček. Trenér: Křeček