Žižkov - Pardubice 4:4Osm gólů a drama až do konce. Žižkov remizoval s Pardubicemi

Utkání 8. kola druhé fotbalové ligy mezi Žižkovem a Pardubicemi skončilo divokou remízou 4:4. Východočeši šli v poslední minutě do vedení, ale Viktoria stihla ještě v nastavení vyrovnat. Po dvou brankách dali domácí Musa a pardubický Tischler.

Žizkovský trenér Petr Mikolanda.

Od začátku se vyvíjel zápas lépe pro Žižkov. Už v sedmé minutě využil Musa velké chyby brankáře Knoblocha, obral ho o míč a otevřel skóre. Po půlhodině pak chorvatský útočník hostující ze Slavie zvýšil dorážkou po rohu. Pardubice sice snížily zásluhou Tischlera, ale brzy po změně stran další hráč hostující ze Slavie Čermák vrátil domácím dvoubrankové vedení tečovanou střelou z dálky.

Pardubice předvedly velký obrat. Nejprve střelou do odkryté branky snížil Černý, za pět minut srovnal hlavou Tischler a v poslední minutě poslal hosty do vedení Petráň. Předtím Žižkov nevyužil vlastní šance a třikrát nastřelil konstrukci branky. Domácí ale nesložili zbraně, Knobloch v nastavení fauloval a Podrazký z penalty zařídil dělbu bodů.

Exligové Brno po nevydařeném vstupu do sezony zabralo a doma přehrálo Táborsko 4:1. Dvakrát se prosadil Magera, který nejprve proměnil penaltu a před pauzou dal čtvrtý gól z přímého kopu. Prosadil se i Růsek, který asistoval i u branky Bartolomea. Ten po úniku udělal kličku brankáři a trefil prázdnou branku. Za hosty srovnal na průběžných 1:1 Musiol.

České Budějovice se po výhře 3:0 nad Vítkovicemi dostaly do vedení v tabulce o bod před Hradec Králové. Skóre otevřel z přímého kopu Grajciar, po změně stran zvýšil Helešic a skóre uzavřel po rohovém kopu Havel, který o tři minuty dříve neproměnil penaltu. Vítkovice navíc dohrávaly bez vyloučeného Končala.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Pardubice 4:4 (2:1)
Branky: 7. a 31. Musa, 48. Čermák, 90.+3 Podrazký z pen. - 40. a 59. Tischler, 54. Černý, 90. Petráň. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Boček. ŽK: Opluštil - Tischler. Diváci: 1132.
Žižkov: Otáhal - Žežulka, Opluštil, Švejdík, Stříž - Auer (62. Urbanec), Batioja, Podrazký, Čermák (77. Volek), Bazal - Musa (90. Dočekal). Trenér: Mikolanda.
Pardubice: Knobloch - Prosek, Klíma, Šejvl, Čelůstka - Fousek (75. Kühnel), Tischler, Jeřábek, Čmelík (62. Sokol) - Černý, Petráň (90.+4 Šafařík). Trenér: Novotný.
Brno - Táborsko 4:1 (4:1)
Branky: 34. z pen. a 45.+2 Magera, 27. Růsek, 37. Bartolomeu - 29. Musiol. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Bartolomeu - Frýdek, Pouček. Diváci: 2122.
Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann - Sedlák (78. Kříž), Krejčí - Lutonský (67. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu - Magera (84. Zikl). Trenér: Šustr.
Táborsko: Toma - Šandera, Ngimbi, Zárybnický, Klusák - Nerad (46. Březina), Kučera, Frýdek (90. Kopřiva) - Pouček (69. Ndiaye), Musiol, Pfeifer. Trenér: Tobiáš.
Vlašim - Znojmo 2:2 (1:1)
Branky: 36. Fotr, 76. Hadaščok - 25. Mudra, 59. Helísek. Rozhodčí: Lerch - Myška, Ratajová. ŽK: Čereda, Helísek (oba Znojmo).
Vlašim: Le Giang - Kadlec, Štochl, Piško, Túlio - Janda, Mareček, Skopec (69. Fortelný), Plachý (59. Kučera) - Hadaščok, Fotr (72. Dao). Trenér: Brožek.
Znojmo: Buček - Čereda, Cihlář, Ordoš, Ambrozek (81. Hlůže) - Štrombach (74. Krčík), Helísek, Lacko, Mudra - Dramé, Beganovič (34. Teplý). Trenér: Kalvoda.
České Budějovice - Vítkovice 3:0 (1:0)
Branky: 25. Grajciar, 48. Helešic, 63. Havel. Rozhodčí: Orel - Blažej, Leška. ŽK: Končal, Macej, Cverna, Mikula (všichni Vítkovice). ČK: 69. Končal. Diváci: 1569.
Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Havelka (66. Čavoš), Javorek - Kovl (62. Wermke), Grajciar (74. Táborský), Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš.
Vítkovice: Šustr - Celba, Mikula, Cverna, Končal - Pašek (61. Mrázek), Matěj, Súkenník (81. Ožvolda), Vasiljev - Mišinský (73. Hýbl), Macej. Trenér: Balcárek.