Živě

Budějovický trenér Horejš: Sedmibodový náskok? Máme kvalitní kádr, jdeme si za svým cílem

1. dubna 2019 20:36 - Ústí nad Labem

Dokonalý trhák se povedl fotbalistům Dynama České Budějovice na čele tabulky druhé ligy. Bravurně využili ve 20. kole soutěže víkendového zaváhání druhé Jihlavy i třetího Hradce Králové pondělním vítězstvím na půdě Ústí nad Labem 1:0. „Jdeme si za svým cílem a uděláme pro něj maximum," říká trenér Jihočechů David Horejš k průběhu fotbalového jara.

 

Profimedia.cz

Po zimní přestávce jste ve čtyřech kolech získali plný počet bodů. Bylo těžké navázat na úspěšný podzim?

Jsem hlavně rád za kabinu a za kluky, že nám to vychází. Držíme si nějakou šňůru a doufáme, že forma vydrží co nejdéle. Máme na to kvalitu. Hráči vědí, o co hrajeme.

Jak vnímáte svůj velký náskok na špici tabulky?

Sedm bodů je relativně dost, ale jak pro koho. Ještě není rozhodnuto. Ve hře zůstává hodně bodů. Pořád si držíme respekt a pokoru vůči soupeřům.

V čem spatřujete největší sílu mužstva?

Jak jsem uvedl, na druhou ligu disponujeme dobrým kádrem. Potvrdilo se to i v Ústí. Když jsme museli sáhnout do sestavy, chvilku nám trvalo, než jsme se dostali znovu do tempa, ale mužstvo prokázalo, že ví, co chce. S ohledem na vývoj v soutěži to bylo hodně důležité vítězství.

Před reprezentační přestávkou jste zdolali Zbrojovku Brno 3:2 a pak jste uspěli právě i v Ústí. Je to další v zpruha?

Proti Brnu se nám povedl obrat z 0:2 na 3:2, bylo hezké utkání pro lidi před skvělou diváckou kulisou. V reprezentační pauze jsme dobře potrénovali a zvládli jsme i další zápas tak, jak jsme si předsevzali. Výkon mužstva je založen na týmovosti. Na marodce ještě máme Havelku a Mršiče. A doufám, že až se dají do kupy, tak kádr ještě posílí.

Ještě loni postupovaly z druhé ligy do nejvyšší soutěže dva týmy, letos jen jeden přímo a další dva hrají baráž. Mění se nějak budějovická strategie v sezoně?

Kdyby se hrálo podle modelu a postupových příček jako před rokem, bylo by to pro nás asi jednodušší. Ale před startem ročníku jsme věděli, že se o ligu mohou poprat až tři mužstva. Bereme to jak to je a jdeme si za svým cílem.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..