Rubriky:

Národní liga

Český mladík si plní sen. Z druhé ligy se vydal cestou slavného gólmana

18. července 2019 11:09 - Braga
(Aktualizováno: 18. července 2019 13:28)

Víc než slibný krok. Z českého druholigového klubu přestoupil v pouhých 17 letech rovnou do týmu, který se může pochlubit nedávnou účastí ve finále fotbalové Evropské ligy! Brankář Lukáš Horníček odchází z Pardubic do portugalského SC Braga na roční hostování s opcí. O pozornost řady uchazečů si řekl svými výkony jako česká jednička na nedávném mistrovství Evropy do 17 let.

 

SC Braga

Zvolil portugalskou cestu a vydal se tak ve stopách Jana Oblaka. Jeden z nejrespektovanějších fotbalových brankářů současnosti ve stejném věku také zamířil ze Slovinska do Benfiky a zkušenosti z portugalských klubů mu pomohly k velkému angažmá v Atlétiku Madrid.

Takovou kariéru by Lukáš Horníček samozřejmě bral. Na svůj věk má impozantní postavu. I díky svým fyzickým dispozicím se velmi rychle posouval dorosteneckými týmy a bylo mu teprve 15 let, když si poprvé vyzkoušel v ligovém utkání dres dorostu U19.

Brankář Lukáš Horníček se za asistence maminky Lenky upsal portugalskému SC Braga.

SC Braga

Teď se v létě připravoval s druholigovým áčkem, Portugalsko však dostalo přednost.

„O Lukáše byl zájem z více klubů, například z Itálie i Německa, zajímala se o něj i pražská Sparta. Došlo k dohodě s SC Braga, kam by měl odejít na roční hostování s opcí," řekl sportovní ředitel Vít Zavřel pro Deník před mladíkovým odletem do Portugalska.

Ozvala se také Valencie

„Děkuji Pardubicím, Braze a své agentuře Global Sports za velkou šanci. Především pak děkuji své mamince Lence a rodině za velkou podporu. Je to pro mě velká výzva," raduje se Horníček, který svou přemýšlivostí připomíná Petra Čecha.

Lukáš Horníček si přestupem do Portugalska plní sen.

SC Braga

Braga je finalistou Evropské ligy z roku 2011. „Pro Lukáše se rozhodla již v březnu a od té doby probíhala jednání mezi oběma kluby. Kromě Bragy byla na stole i nabídka ze španělské Valencie, ale nakonec si Lukáš s rodinou vybrali variantu působení v SC Braga," říká hráčův zástupce David Zíka.

„Lukášovi s maminkou Lenkou děkujeme za důvěru a Pardubicím za vstřícnost a korektní jednání. Věříme, že Lukáš v Braze naváže na slavnou tradici české brankářské školy," doufá agent.

Horníček se tak stává nejslavnějším odchovancem Dobříkova, odkud už před více než deseti lety přestoupil do FK Pardubice a vyučil se tady gólmanskému řemeslu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..