Hradec - Prostějov 1:2Hradec Králové v druhé lize nečekaně ztratil s Prostějovem

Fotbalisté Hradce Králové ve třináctém kole druhé ligy doma nečekaně prohráli 1:2 s Prostějovem a na postupové příčky nabrali tříbodovou ztrátu. Ve druhém dnešním utkání si Varnsdorf poradil 3:0 s posledním Sokolovem a vzdálil se pásmu sestupu na rozdíl čtyř bodů.

Hradci zápas vůbec nevyšel a od 12. minuty prohrával po vlastní brance Jana Kvídy. Po přestávce přidal druhý gól hostů Jakub Rolinc. Domácí poté snížili zásluhou penalty Kristiána Zbrožka a šanci na body jim dalo vyloučení Davida Píchala v 78. minutě, ale Prostějov se v oslabení ubránil.

Hradec si připsal teprve druhou domácí porážku v sezoně a první po sérii pěti výher, během které čtyřikrát udržel čisté konto. Východočeši ztrácí tři body na třetí Jihlavu a druhou Duklu, od Pardubic na první příčce zajišťující přímý postup do nejvyšší soutěže je dělí bodů pět. Prostějov je desátý.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Prostějov 1:2 (0:1)
Branky: 70. Zbrožek z pen. - 13. vlastní Kvída, 55. Rolinc. Rozhodčí: Cihlář - Caletka, Lakomý. ŽK: Černý, Čech - Polák, Píchal, Bréda, Kotouč. ČK: 78. Píchal. Diváci: 720.
Hradec: Ottmar - Čech, Kvída, Martinec, Urma - Zbrožek, Černý (81. Doležal), Jukl, Soukeník, Procházka (62. Djurdevič) - Firbacher (46. Prekop). Trenér: Frťala.
Prostějov: Bréda - Koudelka (90. Kotouč), Polák, Pašek, Slaměna (90.+4 Střeštík) - Pernackyj, Rolinc (80. Kroupa), Lutonský, Schuster - Sus, Píchal. Trenér: Machala.
Varnsdorf - Sokolov 3:0 (0:0)
Branky: 52. Ondráček, 56. Kocourek, 71. Micovčák. Rozhodčí: Orel - Blažej, Matoušek. ŽK: Heppner, Bláha - Štípek. Diváci: 484.
Varnsdorf: Samoel - Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner - Bláha, Houser - Barac (79. D. Novák), L. Novák (51. Ondráček), Kocourek (84. Šimon) - Micovčák. Trenér: Oulehla.
Sokolov: Jakub Dvořák I - Stropek, Hošek, Mejdr, Jakub Dvořák II - Machek (60. Selnar), Machuča (71. Čihák) - Štípek, Kopřiva, Vávra - Štursa (46. Červenka). Trenér: Tichota.