Rubriky:

Národní liga

Fotbalové osobnosti přijdou Dukle gratulovat k šedesátinám

23. října 2008 11:23 - PRAHA

Šedesáté výročí založení oslaví v úterý 28. října fotbalová Dukla Praha. Samozřejmě v Praze Dejvicích na Julisce. A mezi oslavenci i gratulanty bude řada osobností. Není mnoho míst, kde se sejde tolik velkých hráčů naší minulosti.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Slavnostní odpoledne začíná ve 14,30 h, na programu je autogramiáda a zápas Dukly z let osmdesátých a fotbalových internacionálů České republiky. V týmu reprezentantů nastoupí s kapitánskou páskou František Veselý, ale i bývalý kapitán reprezentace Jiří Němec, nebo Radek Bejbl, stříbrný z EURO 1996, který oslaví v dresu internacionálů premiéru.

Co scházelo, aby Dukla zmizela?

„Už jen fakt, že můžeme oslavit šedesáté výročí klubu, který se tak významně zapsal do historie naší i světové kopané, je velmi dobrou zprávou. Nechybělo mnoho a Dukla, která získala jedenáct titulů a její hráči se podíleli na úspěších reprezentace v šedesátých až osmdesátých letech, zmizela z mapy,“ připomíná generální ředitel fotbalové Dukly Petr Voženílek.

"Jsme rádi, že můžeme přivítat řadu osobností a některé převezmou i ocenění. Pánové jako Josef Masopust, Ivo Viktor, Ladislav Novák, Zdeněk Nehoda, Ladislav Vízek, Jan Fiala, Václav Samek, Ján Geleta nebo Petr Rada, abych jmenoval jen některé z řady pozvaných, si oslavu zaslouží.“

Pozvaný byl i Manchester

Vstup na akci je pro všechny zdarma. Připraveny jsou fotografie na autogramiádu, které se vedle osobností z let minulých zúčastní i opory současné Dukly. K dostání budou i suvenýry Dukly, včetně vlaječky vydané k 60. výročí.

„Jde o důstojnou oslavu, která zároveň v úterý vhodně doplní program akcí na Praze 6, kterému vévodí vojenská přehlídka na Evropské třídě. Věříme, že po jejím skončení se najdou zájemci o setkání s fotbalovými osobnostmi,“ připomíná Petr Voženílek a přidává jednu pikantnost: „Snažili jsme se dát oslavě i mezinárodní rozměr. Zvali jsme tým bývalých hráčů Manchesteru United a chtěli jsme připomenout, že se oba kluby dvakrát potkaly v evropských pohárech. Jednání nakonec ztroskotala na tom, že Angličané podle slov jejich sekretáře Kena Ramsdena nenašli ve svém nahuštěném kalendáři odpovídající termín. Plánují totiž na rok dopředu…“

jk, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..