Ocenění pro hráče a trenéra května získali pardubický Hlavatý a brněnský Machálek

8. června 2020 19:28 - Praha

Fotbalisté Pardubic ještě po pauze nenašli přemožitele a se ziskem rovných padesáti bodů nadále suverénně kralují tabulce Fortuna Národní ligy. K výbornému startu přispěl zejména jednadvacetiletý záložník Michal Hlavatý, jenž vsítil čtyři z celkových šesti květnových gólů východočeského celku a stal se vítězem ankety Hráč měsíce. Za postupovým cílem si jde pod vedením kouče Miloslava Machálka rovněž druhé Brno, které je po restartu soutěže zatím také neporaženo.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Lídr soutěže vyhrál po restartu všechna čtyři utkání a opět se přiblížil vysněnému postupu mezi elitu. V květnu na tom měl lví zásluhu zejména Michal Hlavatý.

Jednadvacetiletý záložník nejprve jedinou brankou utkání rozhodl duel s Prostějovem. Pak Východočeši rozstříleli 5:0 Ústí nad Labem a opět to byl Hlavatý, kdo cestu za třemi body režíroval. Reprezentant do 21 let se pod výsledek podepsal hattrickem, který vsítil v rozmezí pouhých jedenácti minut. Navýšil své konto letošních zásahů už na sedm.

Ambice postoupit do nejvyšší soutěže má rovněž brněnská Zbrojovka, která má s účastí mezi elitou bohaté zkušenosti. Poté, co mužstvo převzal v říjnu do té doby trenér Líšně Miloslav Machálek, šel tým z moravské metropole výkonnostně nahoru.

Důležité body uhrála Zbrojovka rovněž po koronavirové pauze. Nejprve přivezli svěřenci osmapadesátiletého kouče tři body z Ústí nad Labem, následně ve šlágru 19. kola remizovali 0:0 s dalším adeptem na postup - pražskou Duklou. Brno se usadilo na druhé pozici a pomalu může po roce opět pomýšlet minimálně na baráž.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: