Pardubice - Jihlava 2:1Východočeši si berou vedení v tabulce zpátky, Vysočině už ujel vlak

Fotbalisté Pardubic po dvou remízách zabrali a porazili v dohrávce 27. kola Fortuna Národní ligy Jihlavu 2:1. O výhře východočeského klubu, který se díky třem bodům vrátil zpět do čela tabulky před brněnskou Zbrojovku, rozhodl skvělý nástup do zápasu. Vysočina dohrávala utkání bez vyloučeného trenéra Kučery, její šance aspoň na baráž zvadly.

Fotbalisté Pardubic se radují z branky.

Skóre otevřel už v 5. minutě hlavou Pavel Černý, o dalších pět minut později se prosadil i Michal Hlavatý. Jihlava utkání po změně stran zdramatizovala, když z penalty snížil Lukáš Zoubele, na body ale už nedosáhla.

Pardubice neprohrály již deset ligových střetnutí v řadě a po dvou remízách se opět přiblížily vytouženému postupu do nejvyšší soutěže. Vysočina je šestá a na třetí barážovou příčku ztrácí už sedm bodů.

Pavel Černý z Pardubic se raduje z branky.

Trenér Radim Kučera byl vyloučen za hození láhve, na lavičce ji ovšem mrskl někdo jiný... "Zaslouženě jsem dostal žlutou kartu, ale láhev jsem nehodil. I rozhodčí chybují, odnesl jsem to já," krčí kouč rameny.

Michal Hlavatý z Pardubic střílí branku.

Jihlava doplatila na tragický vstup po restartu sezony. Baráž je pro ni moc daleko. "V Pardubicích jsme zase nezachytili začátek zápasu, což nás stojí body. Pak je těžké něco dohánět," láteří Kučera.

Pardubice jsou zpátky na prvním místě, navíc mají odložený zápas s Třincem k dobru. "Měli jsme výborný začátek. V závěru sezony už jsou podstatné především body, takže jsme si chtěli zápas pohlídat. Gól z penalty ho zdramatizoval, ale vyhráli jsme," kvituje trenér Jiří Krejčí.

Postup už je hodně blízko. "Soustředíme se opravdu jen na sebe, co je kolem, nás nezajímá," ujišťuje obránce Tomáš Čelůstka, který si připsal dvě asistence.

27. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Jihlava 2:1 (2:0)
Branky: 5. Černý, 10. Hlavatý - 57. Zoubele z pen. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vlasjuk. ŽK: Solil, Ewerton, Jeřábek - Fortelný, Diouf, Mikuš, Kučera (trenér), Smejkal. ČK: 87. Kučera (trenér Jihlavy). Diváci 650 (limit 5000 osob na stadionu).