Fotbalisté Karviné šli po výhře 4:1 nad Znojmem na třetí místo

KARVINÁ

Třemi góly v úvodu druhého poločasu si fotbalisté Karviné zajistili výhru nad Znojmem 4:1, po níž se posunuli na třetí místo v tabulce druhé ligy. Po dvou gólech vítězů vstřelili Jursa, jenž proměnil dvě penalty, a Mišinský.

Po bezbrankové první půli poslal domácí do vedení v 50. minutě Jursa z penalty poté, co Zifčák fauloval Cikua. Ten měl podíl i na druhé brance - po Cikuově parádní akci skóroval patičkou Mišinský. Stejný hráč přidal třetí gól v 55. minutě ranou zpoza pokutového území.

Fotbalisty Znojma skvělý nástup Karviné po přestávce otřásl. Snížení se dočkali v 73. minutě, kdy střídající Krajačič zamířil přesně k tyči. Pak měl Mišinský šanci završit hattrick, ale zblízka proti gólmanovi Hrubému neuspěl. V 86. minutě fauloval kapitán hostů Jonov Presla, dostal červenou kartu a Jursa proměnil i druhou penaltu.

Karviná - Znojmo 4:1 (0:0)
Branky: 50. a 87. Jursa obě z pen., 51. a 55. Mišinský - 73. Krajačič. Rozhodčí: Možíš - Chytil, Páral. ŽK: Hrtánek - Sukup, Hnaníček, Trnovec, Krajačič. ČK: 86. Jonov (Znojmo). Diváci: 1404.
Paleček - Hrtánek, Mráz, Bolf, Hoffmann - Ciku, Bartošák (46. Presl), Jursa, Milosavljev - Mišinský (78. Ficek), Bartozel (46. Gonda). Trenér: Kula.
Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Sukup - Podzemský, Lacko, Hnaníček, Zifčák (70. Lukáš) - Pacanda (70. Trnovec), Krhut (70. Krajačič). Trenér: Smrček.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.