Žádný padouch. Trenér mluvil v emocích, Silnému patří poděkování, tvrdí líšeňský předseda

23. srpna 2021 14:30 - Brno

Trenér to přehnal! Vyhazovat se žádný z hráčů nebude. Přehnaně kritická vyjádření kouče fotbalistů Líšně Milana Valachoviče na adresu útočníka Jana Silného, který při nedělním druholigovém brněnském derby jeho týmu se Zbrojovkou bránil pořadatele, jehož kopal do hlavy jeden ze dvou výtržníků, kteří vnikli na hrací plochu, se kromě řady lidí z fotbalového prostředí nezamlouvají ani líšeňskému šéfovi Karlu Hladišovi.

 

Repro ČTsport

V neděli z toho byl pořádný poprask. Fotbalista Líšně Jan Silný v druholigovém duelu proti Zbrojovce Brno vyfasoval od rozhodčího červenou kartu za to, že na hřišti zpacifikoval podnapilého fanouška. Kouč Líšně Milan Valachovič slibuje Silnému tučnou pokutu, uvažuje i o vyhazovu. To ale šéf klubu z Líšně odmítá.

„Náš trenér udělal v emocích po prohraném zápase špatné závěry. I proto, že nedisponoval důkazy, které máme teď. Z policejního videa vyplývá, že druhý chuligán, který přiběhl na hřiště později, začal kopat do zad ležícího hlavního pořadatele. Honza Silný zasáhl. Uchopil běsnícího muže a odtáhl ho. Ačkoliv se bránil pěstmi, Silný jeho rány neopětoval," komentuje drsný moment z nedělního utkání druhé nejvyšší soutěže Hladiš.

Oslabil mužstvo, ale lidsky se zachoval správně. Fanoušci i odborníci vyjadřují Silnému podporu

"Výtržník skončil na zemi až po zásahu pořadatele, což nebylo v zápisu o utkání uvedeno. Náš fotbalista jen ve správný moment držel násilníka, aby nemohl nikomu ubližovat. Kdyby k této situaci došlo mimo fotbalový trávník, byl by jeho zákrok označen za úctyhodný. Bezpochyby i policií. Silný chránil zdraví a životy našich pořadatelů, a za to mu patří poděkování," nepřichází podle Hladiše v úvahu žádný postih v rámci klubu.

Kouč Líšně nemohl přijít Silnému na jméno. Totální zkrat, láteřil Valachovič po brněnském derby

Líšeňské vedení se chystá proti Silného vyloučení podat protest. „Myslíme si, že by neměl být potrestán za červenou kartu ani fotbalovou disciplinárkou," je přesvědčený předseda klubu z brněnského předměstí.

Hladiš se zároveň domnívá, že by Líšeň neměla dostat ani případnou pokutu za nezvládnutou pořadatelskou službu. „Jsem přesvědčený, že jsme absolutně nic nezanedbali. Učinili jsme taková opatření, jaká vyplynula z dohody s policií České republiky. Ani zpětně bychom na tom nic neměnili. Občasnému vniknutí diváků na hrací plochu neumí zabránit ani kluby v Lize mistrů. My jsme chuligány rychle zpacifikovali a předali policii. Takže ani v tomto případě nevidím důvod k jakémukoliv postihu," tvrdí.

Policie zadržela dva muže, kteří narušili brněnské fotbalové derby

Sport.cz se snažil oslovit se žádostí o vyjádření také Jana Silného, ten však měl mobilní telefon vypnutý.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna:Národní liga 2021/22

Filtr článků - Národní liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..