Vlašim - Opava 2:2Fotbalisté vedoucí Opavy jen remizovali ve Vlašimi

Fotbalisté Opavy ve 23. kole druhé ligy remizovali 2:2 ve Vlašimi, přestože ještě dvanáct minut před koncem prohrávali o dvě branky. V tabulce patří slezskému celku první místo s náskokem tří bodů před Příbramí, která má zápas k dobru. O dalších šest bodů zpět jsou třetí Pardubice.

Vlašimi se podařilo favorita zaskočit, ale v první půli se ještě nedokázala prosadit střelecky. Skóre otevřel až v 56. minutě Hadaščok a o čtvrthodinu později přidal druhý gól Badocha. Deset minut na to ale po rohovém kopu snížil Puškáč a pět minut před koncem srovnal Kayamba.

Opava díky tomu prodloužila sérii neporazitelnosti na devět zápasů, ale po druhé remíze dala Příbrami šanci se bodově dotáhnout. Vlašim, která už pět zápasů v řadě nevyhrála, je osmá.

Na třetí místo se posunuly Pardubice díky vítězství 1:0 na Žižkově. Gól dal po rohovém kopu Černý a východočeský celek díky němu prodloužil sérii neporazitelnosti venku na šest zápasů. Hosté také ukázali, proč mají nejlepší obranu v soutěži, a gólman Knobloch udržel devátou nulu v sezoně. Naopak Žižkov prohrál třetí z posledních čtyř duelů a je jedenáctý.

Na opačném konci tabulky Varnsdorf zvládl důležitý záchranářský souboj s předposledním Ústím nad Labem a díky brance Durdeviče vyhrál 1:0. Díky vítězství odskočil dnešnímu soupeři i posledním Vítkovicím na rozdíl osmi bodů.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Vlašim - Opava 2:2 (0:0)
Branky: 56. Hadaščok, 69. Badocha - 78. Puškáč, 85. Kayamba. Rozhodčí: Berka - Ratajová, Vít. ŽK: Vodháněl - Zapalač. Diváci: 810.
Vlaším: Řehák - Kadlec, Piško (81. Cabadaj), Štochl, Tusjak - Janda (64. Plachý), Březina, Vodháněl, Skopec - Badocha, Hadaščok (75. Dao). Trenér: Havlíček.
Opava: Šrom - Simerský (84. Hrabina), Helebrand, Svozil - Kayamba, Schaffartzik, Zavadil (66. Jursa), Kuzmanovič, Zapalač (61. Puškáč) - Jurečka, Smola. Trenér: Skuhravý.
České Budějovice - Sokolov 4:1 (2:0)
Branky: 6. Havel z pen., 28. Sukisa, 50. Javorek, 78. Táborský - 63. Kosak. Rozhodčí: Rejžek - Petřek, Šimáček. ŽK: Sukisa, Novák, Hašek - Dvořák, Končal, Hlavatý. Diváci: 755.
Č. Budějovice: Křížek - Nitrianský, Havel, Novák, Pouček - Čavoš, Javorek - Pešek (89. Šplíchal), Hašek (87. Švantner), Puchel (68. Táborský) - Sukisa. Trenér: Horejš.
Sokolov: Bolek - Strada, Ševčík, Čihák (37. Mráz), Končal (77. Rychnovský) - Kosak, Machek, Dvořák, Vávra - Přeučil, Silný (46. Hlavatý). Trenér: Hejret.
Viktoria Žižkov - Pardubice 0:1 (0:1)
Branka: 23. Černý. Rozhodčí: Julínek - Polák, Podaný. ŽK: Urbanec, Čermák, Pavlata, Kuchta, Trávníček - Mužík, Čelůstka, Sokol. Diváci: 1030.
Žižkov: Hrubeš - Dressler, Košťál, Mareš, Trávníček - Štípek (81. Volek), Podrazký (58. Batioja), Pavlata, Čermák, Urbanec (65. Frimmel) - Kuchta. Trenér: Pilný.
Pardubice: Knobloch - Prosek, Novák (60. Sokol), Šejvl, Čelůstka - Fousek (52. Petráň), Jeřábek, Řezníček, Černý (88. Látal), Mužík - Kovář. Trenér: Novotný.
Varnsdorf - Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 20. Durdevič. Rozhodčí: Marek - Caletka, Fišer. ŽK: Kozma, Rudnytskyy - Ťok. Diváci: 819.
Varnsdorf: Porcal - Bílek, Zieris, Kouřil, Rudnytskyy - Zbrožek, Kocourek (70. Bláha), Kozma - Durdevič, Klobása (46. Šup), Dordič (81. Ondráček). Trenér: Frťala
Ústí: Vašek - Peterka, Pokorný, Šnirc, Jindráček (26. Jakubov) - Martykán (66. Procházka), Pilík, Ťok, Novotný - Miskovič (39. Richter) - Zeman. Trenér: Křeček.