Opava - Budějovice 1:1Vedoucí Opava zachránila v druhé lize remízu s Budějovicemi

Fotbalisté Opavy v 26. kole druhé ligy remizovali 1:1 s Českými Budějovicemi a opět se přiblížili návratu do nejvyšší soutěže. Na prvním místě je od Hradce Králové na nepostupové třetí příčce dělí 12 bodů, o další bod zpět jsou čtvrté Pardubice a pátý Třinec.

České Budějovice poslal do vedení ve 20. minutě Havel, ale za domácí v 77. minutě vyrovnal Puškáč. Opava tak zachránila alespoň bod a prodloužila sérii neporazitelnosti na dvanáct zápasů. Od druhé Příbrami, která má utkání k dobru, dělí slezský celek sedm bodů.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Opava - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 77. Puškáč - 20. Havel. Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Sukisa, Staněk (oba Č. Budějovice). Diváci: 5613.
Opava: Šrom - Simerský, Svozil, Helebrand (73. Hrabina) - Kayamba, Kuzmanovič, Schaffartzik, Jursa (70. Janetzký), Stříž (60. Zapalač) - Puškáč, Jurečka. Trenér: Skuhravý.
Č. Budějovice: Staněk - Nitrianský (89. Řezáč), Havel, Novák, Kladrubský - Čavoš, Javorek, Švantner (78. Táborský), Pešek (90.+3 Puchel) - Hašek, Sukisa. Trenér: Horejš.
MFK Frýdek-Místek - FK Varnsdorf 1:1 (1:0)
Branky: 34. Tandir - 74. Klobása. Rozhodčí: Berka - Antoníček, Černý. ŽK: Gáč, Tandir, Chvěja, Literák - Zieris, Zbrožek, Barac, Rudnytskyy. Diváci: 555.
Frýdek-Místek: Mihálek - Fukala, Literák, Gáč, Slaninka - Willwéber (67. Švrček) - Macej, Mozol (74. Varadi), Chvěja, Přichystal (64. Hruška) - Tandir. Trenér: Pulpit.
Varnsdorf: Porcal - Rudnytskyy, Zieris, Kouřil, Chlumecký (58. Bílek) - Durdevič, Klobása, Zbrožek, Kocourek, Dordič (72. Šup) - Kozma (46. Barac). Trenér: Frťala.
MAS Táborsko - Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 78. Musiol z pen. Rozhodčí: Ginzel - Pospíšil, Novák. ŽK: Kopřiva - Mareček, Hadaščok. Diváci: 876.
Táborsko: Toma - Navrátil, Klusák, Zavadil, Prošek (58. Vandas) - Šandera, Kučera, Nešický, Kopřiva, Mršič (69. Souček) - Musiol (88. Linhart). Trenér: Nádvorník.
Vlašim: Řehák - Mareček (82. Dao), Štochl, Březina, Tusjak - Janda, Kadlec, Frýdek, Ivanko-Macej (67. Plachý), Skopec - Hadaščok. Trenér: Havlíček.