Rubriky:

Německo

Problém! Jak dlouho bude Pavlenka mimo hru? Gólman se cítí dobře

4. září 2018 11:52 - Brémy
(Aktualizováno: 4. září 2018 13:27)

Český brankář Jiří Pavlenka utrpěl při srážce se soupeřem otřes mozku a zatím není jasné, jak dlouho bude mimo hru. Šestadvacetiletého fotbalistu ještě čekají další vyšetření a vedení Werderu Brémy nechce jeho návrat uspěchat. Podle slov samotného gólmana by v ideálním případě mohl začít normálně trénovat uprostřed příštího týdne.

 

Ralph Orlowski, Reuters

"Má otřes mozku, ale nemělo by to být nic dramatického. Nicméně nechceme riskovat, protože zranění hlavy jsou vždycky ošemetná," řekl deníku Bild ředitel německého klubu Frank Baumann. "Pamatuji si na Thomase Delaneyho (bývalý hráč Brém), který po otřesu mozku nehrál několik týdnů," dodal s tím, že víc se bude vědět po dalších vyšetřeních.

Pavlenka se zranil v sobotním bundesligovém utkání ve Frankfurtu. V 53. minutě se při vybíhání srazil s domácím záložníkem Mijatem Gačinovičem, který ho při kolizi udeřil loktem ze strany do tváře. Český brankář po ráně do hlavy ztratil vědomí, musel střídat a noc strávil na pozorování v nemocnici. Brémy nakonec vyhrály 2:1.

„Během úterý jsem měl v Brémách terapii zaměřenou na záda a krk, hodně se tomu věnuji, protože nechci nic podcenit. Zítra jdu na vyšetření, které ukáže, jestli už je všechno v pořádku. Věřím, že bude, protože se cítím dobře a nic mě nebolí," hlásí z Německa povzbudivou zprávu samotný Jiří Pavlenka.

"Podle výsledků testů se taky bude odvíjet můj další program. Bude lehčí: kolo, posilovna, případně individuální běh. Když vše půjde podle plánu, příští týden ve středu bych se mohl připojit k týmu a začal bych s ním normálně trénovat," doufá gólman.

Kvůli zranění se Pavlenka musel omluvit z nominace české reprezentace na čtvrteční úvodní duel Ligy národů proti Ukrajině a následné přípravné utkání v Rusku. Místo něj trenér Karel Jarolím povolal gólmana Ondřeje Koláře ze Slavie, který je v národním týmu nováčkem.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..