Rubriky:

Německo

Živě

Unikátní metody v kabině fotbalistů Lipska. O druhu trestů rozhoduje kolo štěstí, pykal už i trenér

14. září 2018 11:48 - Praha

V kabině bundesligových fotbalistů Lipska se za porušení klubových pravidel určují tresty velmi netradičním způsobem. Trenér Ralf Rangnick zavedl kolo štěstí, na němž si každý hříšník vytočí svůj úkol. Jeden takový už musí splnit i samotný kouč.

 

Profimedia.cz

Šedesátiletý Rangnick se do role hlavního kouče vrátil v Lipsku letos v létě, do té doby byl sportovním ředitelem. A před šesti lety s týmem slavil postup do nejvyšší soutěže. V minulosti vedl také Stuttgart, Hannover, Schalke či Hoffenheim.

Rozmanitých 12 úkolů na kole štěstí podle něj fotbalisty potrestají víc než klasické sankce, zejména finanční. "Tohle mi připadá jako dobrá myšlenka. Tradiční pokuty jsou jen málokdy k něčemu. Mnohem více hráče bolí, když přijdou o část svého času," řekl kouč v rozhovoru pro Sport Bild.

Fotbalisté za porušení pravidel totiž musejí například odpracovat tři hodiny ve fanshopu, obsluhovat v klubové kantýně, pomáhat kustodovi nebo se angažovat u některého z týmů akademie. Nebo také nakládat věci do autobusu či obstarat dárky pro personál klubu.

I samotný Rangnick už si svůj trest vytočil. A to když si vzal do jídelny telefon, což není povoleno, a zapomněl ho na stole. Za to musí týden připravovat celému mančaftu nápoje na tréninky.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..