Německo

Bayern - Paderborn 3:2 Bayern se pořádně nadřel s posledním

21. února 2020 22:26 - Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov udolali v 23. kole německé ligy díky dvěma gólům nejlepšího střelce soutěže Roberta Lewandowského poslední Paderborn 3:2 a zvýšili náskok v čele tabulky na čtyři body. Druhé Lipsko má k dobru sobotní zápas se Schalke.

Kneffel Peter, ČTK

Polský kanonýr Lewandowski proti outsiderovi spálil několik šancí, ale tři minuty před koncem svou druhou trefou v utkání odvrátil blamáž domácích. Celkem už má na kontě 25 gólů a drží si průměr více než jedné branky na zápas.

Jako první se prosadil Serge Gnabry, který se v 25. minutě dostal ve vápně Paderbornu k míči a skóroval. Těsně před přestávkou ale Dennis Srbeny sebral míč při rozehrávce brankáři Bayernu Manuelu Neuerovi a i přes snahu obránců poslal míč do opuštěné branky.

Schick předčil Mourinha, Lipsko sahá po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Atalanta zničila Valencii

Po změně stran strhl vedení na stranu Bayernu Lewandowski, jenž z voleje zakončil přihrávku Gnabryho. O pět minut později z dorážky pohodlně vyrovnal Sven Michel, jenže poslední slovo měl po dalším přesném pasu Gnabryho Lewandowski.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Bayern Mnichov - Paderborn 3:2 (70. a 87. Lewandowski, 25. Gnabry - 44. Srbeny, 75. Michel)