Bundesligový zápas byl odložen kvůli pokusu sudího o sebevraždu

19. listopadu 2011 16:18 - KOLÍN NAD RÝNEM

Kvůli pokusu hlavního rozhodčího o sebevraždu byl odložen dnešní zápas německé fotbalové ligy mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí. Sudí Babak Rafati byl nalezen v kolínském hotelu s pořezanými žilami, je nicméně mimo ohrožení života.

 

Ina Fassbender, Reuters

Podle šéfa Německého fotbalového svazu Thea Zwanzigera, jenž okamžitě po oznámení případu do Kolína nad Rýnem odcestoval, zachránili Rafatimu život jeho asistenti.

"Babak se neukázal na snídani a především ani nedorazil na schůzku rozhodčích před zápasem, i když byl vždy dochvilný. Asistenti proto nechali otevřít dveře jeho hotelového pokoje. Našli Babaka ve vaně, byla tam spousta krve. Další podrobnosti už ale po mně nechtějte," uvedl svazový šéf.

"Myslím, že nejdůležitější informací je to, že stav Babaka Rafatiho je stabilní. Samozřejmě ale zůstane v příštích dnech na jednotce intenzivní péče," dodal Zwanziger.

Vedení ligy zápas odložilo po konzultaci s oběma kluby. Nový termín duelu, jenž měl mít výkop v 15:30, zatím není znám.

Rozhodčí íránského původu Rafati má na kontě 84 odřízených bundesligových zápasů. Debutoval v roce 2005 shodou okolností právě v zápase mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..