Živě

Fotbalista Fenin bude pokračovat v léčbě v Chotěbuzi

21. prosince 2011 16:15 - CHOTĚBUZ

Depresemi trpící fotbalista Martin Fenin se poté, co úspěšně zakončil neurologickou rehabilitaci na specializované klinice v německé obci Kreischa poblíž Drážďan, vrátil do Chotěbuzi. Tam bude čtyřiadvacetiletý útočník druholigové Energie, který utrpěl v říjnu vážné zranění hlavy po pádu z okna a přerušil kariéru, pokračovat v další léčbě. Kdy se vrátí k tréninku a k fotbalu, zatím není jasné.

 

Facebook

Feninův stav se podle klubového webu zlepšuje. Člen širšího kádru české reprezentace se léčí za pomoci týmového lékaře Hartmuta Thamkeho a v současné době pracuje mimo jiné na zlepšení koordinace pohybů. V polovině listopadu se Fenin přesunul do Čech, aby zde podstoupil psychologickou léčbu.

Český útočník chce nyní udělat vše pro to, aby se mohl vrátit k profesionálnímu fotbalu. "Musím se omluvit Energii za způsobené potíže a poděkovat za skvělou podporu od klubu. Mnoho fanoušků mi napsalo dopis, což mi dodává odvahu a sílu," citovaly stránky Chotěbuzi Fenina.

Bývalý hráč prvoligových Teplic v říjnu vypadl z okna a skončil v nemocnici kvůli krevní sraženině na mozku. Později přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění.

Do Chotěbuzi přestoupil na konci srpna z prvoligového Frankfurtu. Tam působil od ledna 2008, ale na konci angažmá přestal pravidelně nastupovat. Vypadl také z výběru reprezentačního kouče Michala Bílka. Právě to zřejmě byly hlavní příčiny hráčových depresí.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..