Fanoušci Werderu, je pro mě extrémně těžké najít slova, omlouval se Gebre Selassie

25. května 2021 12:28 - Brémy/Praha

Fotbalista Theodor Gebre Selassie podle očekávání odchází po devíti letech z Werderu Brémy. Čtyřiatřicetiletému obránci skončí k 30. červnu smlouva a německý klub, který se v letošní sezoně nedokázal zachránit v nejvyšší soutěži, dnes oficiálně informoval, že nebude v další spolupráci s českým hráčem pokračovat. O odchodu informoval na instagramu i Gebre Selassie. Jeho další budoucnost je spojována s Libercem.

 

Cathrin Mueller, Reuters

"Vážení fanoušci Werderu. Stále je pro mě extrémně těžké najít správná slova. Je mi neuvěřitelně líto celého klubu, fanoušků a města. Prostě jsme to nezvládli. Přál bych si s Brémami a Werderem lepší rozloučení. Jde o mé rozhodnutí s rodinou," napsal bývalý reprezentant.

Ve hře by měl nyní být jeho návrat do Liberce, kde v minulosti působil a s nímž byl také v minulých týdnech v kontaktu. Právě ze severu Čech v roce 2012 Gebre Selassie do Německa přestoupil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Theodor Gebre Selassie / TGS (@t.g.s.23)

"Theo dal jasně najevo, že se mu už nechce nikde cestovat. V Liberci má rodinu, chce se tam vrátit, odvedl tam skvělou práci. Já a vedení jsme s ním už delší dobu ve spojení. Bavili jsme se i o pozici v týmu a postech, které je momentálně schopen hrát. Pevně věřím tomu, že se Theo k nám v létě přidá. Že spolu budeme pracovat a uděláme v Liberci ještě skvělou práci," řekl na začátku května novinářům trenér Pavel Hoftych.

Po sestupu Brém cítil jen prázdnotu. Je to extrémně smutné, říká Gebre Selassie

Vedle bývalého reprezentačního obránce Werder neprodlouží smlouvu ani s kapitánem Niklasem Moisanderem. Brémy kde působí také český brankář Jiří Pavlenka, sestoupily z bundesligy po 31 letech.

ČTK

Časová osa: Bundesliga 2021/22

Filtr článků - Německo


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..