Nováčka nenávidí! Fanoušci připravili bundesligovým fotbalistům Lipska šok

18. července 2016 08:40 - Frankfurt nad Odrou

Nenávist, jaká se ve fotbale jen tak nevidí! Penězi bohaté firmy napumpovaný a až do první bundesligy rychle stoupající tým Lipska se potýká s problémy. Už v nižších soutěžích klub bez tradice a historie příznivci soupeřů nesnášeli více než kohokoli jiného. S blížícím se startem nové sezóny zdá se nenávist dostává nové formy. Ve Frankfurtu nad Odrou se fotbalisté Lipska dočkali „šroubového útoku“.

 

mopo24.de

Rakouským koučem Ralphem Hasenhüttlem vedený ambiciózní celek může vzhlížet k velkému cíli: předvést se v nejvyšší německé soutěži.

Klub sponzorovaný Red Bullem vznikl v roce 2009, od té doby stačil projít mezi elitní kluby. A tam chce se svým luxusním zázemím včetně zmodernizovaného stadiónu čeřit vodu. Ale zatím je teprve na počátku přípravné fáze.

V nedělním utkání ve Frankfurtu nad Odrou s domácím týmem z páté nejvyšší německé soutěže nastal nečekaný problém. Při rozcvičení vyšla najevo šokující skutečnost. Na  hřišti bylo rozsypáno množství šroubků a kamenů. Transparenty atakující bohatý tým slovně byly tím nejmenším.

„Byli jsme varováni, že může přijít útok nějakých idiotů, ale ve spolupráci s policií máme vše pod kontrolou," komentoval nepříjemnost prezident domácího klubu Markus Derling s tím, že zhruba čtyř až pěticentimetrové šrouby vysypal na hrací plochu někdo v noci před utkáním.

Po sběru nepatřičných předmětů se přípravný duel odehrál, favorit vyhrál jasně 10:0, mladý kanonýr česko-etiopského původu Davie Selke dal tři góly.

vap, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: