Živě

Drama v Ostravě. Po utkání Baníku zkolaboval fanoušek, záchranáři ho museli oživovat

16. března 2019 18:29 - Ostrava

Drama nejen hřišti, ale i v ochozech přineslo utkání mezi fotbalisty Baníkem Ostrava a Mladou Boleslaví (1:1). Krátce po skončení souboje 25. kola první ligy zkolaboval za brankou, na kterou ve druhém poločase útočil domácí tým, jeden ze spíkrů ostravského kotle mistrovské sezony 2003/2004.

 

Petr Sznapka, ČTK

Přímo na ploše se jej snažili probrat k životu nejprve fandové, kteří se k němu začali sbíhat, především ale přítomní záchranáři i lékař Baníku. Svědky nepříjemného okamžiku byli i fotbalisté Ostravy, kteří se po utkání tradičně vydali poděkovat kotli za podporu.

Stoper Baníku Václav Procházka okamžitě volal na klubového lékaře, aby šel zdravotníkům pomoct. „Někdo zkolaboval. V takových chvílích jsou důležitější věci než fotbal. Doufám, že to dobře dopadlo," řekl Procházka.

Ostravského fanouška záchranáři „nahodili" defibrilátorem a měl by být v pořádku. Podle zpráv z klubu začal komunikovat a chtěl odejít domů. Zdravotníci jej ale přesvědčili, aby s nimi odjel k dalšímu vyšetření do nemocnice.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..