Živě

Dívčí prosbě mladý hrdina Sparty neodolal. Teď aby za vstřícné gesto zaplatil

8. dubna 2019 21:24 - Praha

Nepřestává udivovat, jak moc je v šestnácti letech herně vyspělý. Spartě se vyplácí, že nechává Adama Hložka pravidelně hrát v prvním týmu. A velký talent českého fotbalu se jí již teď vyplácí. Mladý střelec si připsal vítěznou trefu v duelu se Zlínem (2:0), v němž se favorit dlouho nemohl prosadit. „Důležité je, že příště můžeme k derby na Slavii vyrazit na vítězné vlně,“ cení si Hložek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fanynkám se líbí, jasná věc. A odolat jim není snadné. Navíc když mají v rukou transparent s jeho jménem. Adam Hložek proto během pozápasové děkovačky přeskočil příkop u hřiště a jedné takové daroval svůj dres.

„Máme zakázáno dresy rozdávat, ale kluci mě vyhecovali. Musel jsem jí ho dát," líčí tak trochu provinile.

Teď aby za vstřícné gesto dres ještě zaplatil...

„To asi jo," usmívá se.

Tak zle ale nebude. Pro Spartu je samozřejmě zásadní, že zareagovala na minulou porážku v Mladé Boleslavi, kde skončila její jarní série bez ztráty bodu. A že navázala na pohárový postup přes Teplice.

Adam Hložek ze Sparty Praha během utkání se Zlínem.

Vlastimil Vacek, Právo

Těší se do vyprodaného Edenu

„V prvním poločase jsme měli málo náběhů, ve druhém už jich přibylo. Naběhl jsem si na Karlssonovu zpětnou přihrávku, nedíval se kolem sebe, vzal si dva doteky a zakončil. Takže paráda," popisuje Hložek, jak přelstil nepokrytě betonujícího soupeře.

Na hřišti působí sebejistě, vůbec nepřipomíná teenagera mezi dospěláky. „Zápas od zápasu mé sebevědomí roste. Gól je krásný, ale hlavně je motivací do další práce," ujišťuje.

Adam Hložek ze Sparty se proplétá zlínskou obranou.

Vlastimil Vacek, Právo

Teď už se chystá na své první derby. „Je dobře, že jsme teď zvládli dva zápasy v řadě, můžeme tam jet sebevědomí a věřit, že vyhrajeme. V Edenu jsem hrál už se sedmnáctkou, ale derby s áčkem před vyprodaným stadionem bude úplně o něčem jiném," těší se Hložek.

Derby Slavia - Sparta můžete sledovat v online reportáži na Sport.cz. Hraje se v neděli 14. dubna od 18:00.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..