Živě

Nádvorník podruhé v sezoně v Teplicích v roli soupeře. Ceníme si nuly vzadu, říká kouč Příbrami

28. dubna 2019 19:44 - Teplice

Fotbalový trenér Roman Nádvorník se v právě vrcholící prvoligové sezoně představil dvakrát v roli soupeře na půdě Teplic. A to se dvěma různými kluby. V zářijovém osmém kole utrpěl na lavičce Karviné v Teplicích prohru 1:2. Poslední dubnovou sobotu ale přivedl celek Příbrami na teplických Stínadlech k bezbrankové remíze. Nádvorníka čeká se středočeským týmem boj ve skupině o záchranu, v níž narazí i na svůj dřívější celek z Karviné. „Musíme se soustředit na každý zápas,“ předsevzal si příbramský kouč.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Byl pro vás zápas v Teplicích něčím výjimečným kromě toho, že jste tam přijel s jiným klubem než na podzim?

Jsem rád, že Příbram po dlouhé době udržela čisté konto. I ve vítězných nebo remízových utkáních předtím inkasovala, ale tentokrát z toho byla vzadu nula. Přibližně po dvaceti kolech, takže pro nás je to obrovský úspěch.

Jaký impuls si z výsledku 0:0 vezmete?

Hráče by to mělo povzbudit. Fakt, že nedostali gól, je snad dobrou vizitkou obranné fáze. K větší spokojenosti jen chybělo, abychom svou nějakou akci dotáhli ke skórování. Škoda, že jsme se více neprosadili při hře jeden na jednoho.

Zleva brankář Příbrami Ondřej Kočí, jeho spoluhráč Martin Nový, teplický Pavel Moulis a Matěj Chaluš z Příbrami.

Ondřej Hájek, ČTK

Naznačíte, jak vypadaly příbramské záměry pro vystoupení v Teplicích?

Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, bodovat a pokud možno vyhrát. Dopředu nás táhla i teoretická možnost poskočit ze čtrnácté na třináctou příčku. Neměli jsme to ale ve vlastních rukách a museli jsme spoléhat na souhru ostatních výsledků celků těsně před námi v tabulce. Jen potvrdím všeobecné hodnocení, že v Teplicích to bylo odbojované a odpracované utkání z obou stran.

Základní část skončila. S čím půjdete do nadstavby ve skupině o záchranu?

Musíme se soustředit na zápasy, které máme před sebou. Chceme vycházet z bojovnosti a nasazení.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..