Hnus a sprostí vandalové! Tvrdík se omlouvá za fanoušky Slavie, kteří oběsili Plzeň

10. května 2019 12:01 - Praha
(Aktualizováno: 10. května 2019 15:33)

Nedělní přímou bitvu o mistrovský titul v Edenu předznamenal nevšední skandál. Fanoušci Slavie poničili tréninkový areál fotbalové Plzně, která záležitost řeší s policií. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík čin odsoudil a slíbil uhrazení škody. Viníky označil za sprosté vandaly. V areálu se objevil oběšenec v dresu Viktorie či výhrůžky Smrt Plzni a V neděli chcípnete! Policisté podle své mluvčí Michaely Raindlové věc vyšetřují jako přečin poškození cizí věci.

 

Viktoria Plzeň

Sešívaní mají na jaře s fanoušky problémy na pokračování. Na nedělní ligový šlágr s Plzní měli mít uzavřenou tribunu Sever, u odvolací komise se však domohli odkladu trestu.

Předseda představenstva Slavie se před duelem dokonce zaručil, že fanoušci se žádných dalších výtržností nedopustí. "Zápas Slavie Praha a Viktorie Plzeň se bude hrát před plnými tribunami tak, jak si to faktické finále soutěže zaslouží. Klub převzal garanci za svoje fanoušky - žádné pyro, žádné předměty na plochu," uvedl Jaroslav Tvrdík na twitteru.

V pátek ráno ovšem přišla šokující zpráva. Fanoušci Slavie poničili tréninkový areál Viktorie.

Nasprejovali výhružná hesla, na sloupu s osvětlením oběsili figurínu v dresu plzeňského soupeře. V areálu už byla ráno podle správců plzeňská kriminálka, škody se budou určitě pohybovat ve statisících korun. Největší škody jsou právě na fasádě objektu u vjezdu.

"Můžeme tyto informace potvrdit a momentálně vše řešíme s policií. Jde o velké poškození tréninkového areálu a jeho okolí," řekl tiskový mluvčí plzeňského klubu Ondřej Lípa.

"Všichni, kteří poničili areál Viktorie Plzeň, jsou jen sprostí vandalové. Je to hnus, který se sportem nemá nic společného. Stydím se a jménem klubu distancuji. Viktorii uhradíme náklady na uvedení do původního stavu. Je to podraz na klub, nedělní zápas má být oslavou fotbalu," omlouvá se Tvrdík.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..