Živě

Hráli jsme o páté místo a nezvládli to, litoval stoper Procházka

14. května 2019 23:59 - Ostrava

Potřetí v krátké době přicestovali do Ostravy fotbalisté Liberce. Po porážce v MOL Cupu i v základní části ligy dokázali poprvé nad Baníkem zvítězit. Zásluhou trefy Kamsa Mary po rohovém kopu v 86. minutě vyhrál Slovan 1:0 a vystřídal Baník na 5. místě skupiny o titul.

 

Vladimir Pryček, ČTK

„Hráli jsme o páté místo a nezvládli jsme to. Dostat takhle gól pět minut před koncem a vlastně z ničeho je prostě špatně," kroutil hlavou ostravský stoper Václav Procházka. „Vyplul tam sám, odrazilo se to a pak to z první trefil. S tím se nic dělat nedalo. Ale nebyl dobře pokrytý," připustil Procházka po třetí porážce Baníku v řadě.

„Všechna smůla se sešla možná v tom nejdůležitějším zápase nadstavby. Ale boj o pátou příčku nevzdáme. Příště hrajeme zase doma, i když proti Slavii, ale věřím, že už doma prohrávat nebudeme," řekl Procházka.

Robert Hrubý z Baníku a Jan Sýkora z Liberce v akci během utkání nejvyšší fotbalové soutěže.

Vladimir Pryček, ČTK

Baník šel do utkání třetího kola skupiny o titul znovu v hodně prořídlé sestavě. Chyběli Baroš, Jánoš, Granečný, Diop a Jakub Šašinka. „Na hráče je toho už hodně. Hráči odevzdali maximum, více jich už nemáme. Pokud se nám podaří dát na Slavii dva dokupy, budeme rádi," připomněl trenér Baníku Bohumil Páník, že jeho tým čeká nyní dva zápasy se Slavií. Nejprve v neděli v lize a pak i ve středu 22. května v Olomouci ve finále MOL Cupu.

V posledních minutách, kterých bylo díky nastavení o pět více, se vyčerpaní Baníkovci mocně tlačil za vyrovnáním, výsledkem byl ale jen velký závar a Procházkou nastřelené břevno. „Minule jsme tady měli smůlu, dneska štěstí. Ale abych pravdu řekl vůbec jsem v tom chumlu netušil, kde je balon. Viděl jsem ho na břevně, pak ho někdo odhlavičkoval a najednou jsem ho najednou měl v ruce. Fakt obrovské štěstí," radoval se liberecký brankář Filip Nguyen.

Jan Sýkora z Liberce v akci během utkání 3. kola nadstavby první fotbalové ligy v Ostravě.

Vladimir Pryček, ČTK

„Jsme pátí, ale nemůžeme spoléhat na to, že všichni Ostravu porazí. Hrajeme s Plzní a jedeme k derby do Jablonce a nejlepší by bylo oba zápasy vyhrát," dodal Nguyen. „Tahle výhra je jen jeden krůček, čekají nás ještě těžké zápasy a musíme tento výsledek potvrdit. Mužstvo si je vědomé toho, že ty body byly důležité, ale v kabině už rezonovalo to, že příště hrajeme s Plzní," uvedl trenér Liberce Zsolt Hornyák.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..