Liberec - Varnsdorf 1:1

Fotbalisté Slovanu Liberec v první přípravě remizovali

25. června 2019 15:19 - Liberec/Praha
(Aktualizováno: 25. června 2019 20:42)

Fotbalisté Slovanu Liberec remizovali v úterním přípravném utkání s druholigovým Varnsdorfem 1:1. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha dlouho prohrávali, od porážky je zachránil až chvíli před koncem proměněnou penaltou Roman Potočný.

Stanislav Peška, ČTK

Po bezbrankovém poločase se jako první gólově prosadil Varnsdorf. Šimon vypálil z trestného kopu a po teči ve zdi míč obloučkem přeletěl bezmocného gólmana Slovanu. Vliegena.

S blížícím se koncem tlak libereckého týmu narůstal. K vyrovnání mu ale pomohl až pokutový kop chvíli před koncem, který proměnil Potočný a zápas tak skončil smírně 1:1.

"Měli jsme hodně šancí a střel, ale produktivita byla malá. Musíme na tom zapracovat. Tempo hry bylo poctivé. Hráči měli chuť," konstatoval trenér Slovanu Pavel Hoftych. "Viděl jsem dobré i špatné věci. Byl to velmi dobrý test v této fázi přípravy."

Mužstvo je podle Hoftycha charakterově dobře složené. "Potřebujeme posílit směrem dopředu, ale jinak je tým morálně slušný. Máme pracovité mužstvo s dobrým charakterem," dodal před odjezdem na zahraniční soustředění.

Boleslav prohrála gólem z penalty

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli na soustředění v Rakousku se Štýrským Hradcem 0:1. Nedařilo se ani dalším prvoligovým celkům. Liberec pouze remizoval s druholigovým Varnsdorfem 1:1 a Bohemians 1905 podlehli 1:3 Slovanu Bratislava.

O porážce Středočechů rozhodl v 83. minutě z penalty Hosiner. V pátek čeká svěřence trenéra Jozefa Webera souboj s rumunskou Kluží.

Liberec sehrál první přípravný zápas pod vedením nového kouče Pavla Hoftycha. Varnsdorf vedl od 53. minuty zásluhou Šimona. Vyrovnání zařídil v 87. minutě z pokutového kopu Potočný.

Bohemians 1905 neuspěli podruhé po předchozí prohře 1:4 s Ústím nad Labem. Na stadionu v Pasienkách poslal slovenského mistra v páté minutě do vedení Ratao. Dvě minuty před koncem první půle zvýraznil náskok domácích Dražič. "Klokanům" se v úvodní pětačtyřicetiminutovce zranili útočníci Puškáč a Vaníček. V 53. minutě se podruhé trefil Ratao, konečné skóre stanovil pět minut před koncem Koubek.

Přípravné fotbalové utkání:
Slovan Liberec - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 87. Potočný z pen. - 53. Šimon.
Liberec I. poločas: Knobloch - Mikula, Kačaraba, Lehoczki, Hybš - Breite, Beran - Koscelník, Micovčák, Dordič - Pázler (32. Ju Kang-hjon). II. poločas: Vliegen - Fukala, Karafiát, Mara, Heppner - Pešek, Nešický, Oscar, Potočný - Ondráček (77. Ju Kang-hjon) - Musa. Trenér: Hoftych.
Slovan Bratislava - Bohemians 1905 3:1 (2:0)
Branky: 5. a 53. Ratao, 43. Dražič - 85. Koubek.
Bohemians: I. poločas: Kouba - Krch, Hůlka, Šmíd - Bartek, Jindřišek, Ljovin, Schumacher - Marhún, Puškáč (34. Keita), Vaníček (42. Vodháněl), II. poločas: Kouba - Bederka, Krch (67. Koubek), Hůlka - Bartek (67. Záviška), Rada, Jindřišek, Vondra - Vodháněl, Keita, Nečas. Trenér: Hašek.
Mladá Boleslav - Štýrský Hradec 0:1 (0:0)
Branka: 83. Hosiner z pen.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Fulnek, Takács, Pudil, Túlio (61. Křapka) - Budinský (61. Ladra), Hubínek (46. Auer) - Wiesner, Matějovský (46. Bucha), Přikryl (76. Provazník) - Mešanovič (61. Jiří Klíma). Trenér: Weber.

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.