Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ostravským zavřeli sektor, přesto v Jablonci fandili. Ani jeden klub nejednal v rozporu, reaguje LFA

4. září 2019 14:50 - Liberec

Podle Ligové fotbalové asociace (LFA) měli ostravští fanoušci pykat za výtržnosti z předchozích výjezdů, ale trest v podobě uzavřeného sektoru hostů se jich v Jablonci dotkl minimálně. Severočeský klub splnil svou povinnost a prostor pro vlajkonoše hostů zůstal na Střelnici prázdný, fanoušci však svůj tým hlasitě podporovali na stejné tribuně kousek od tradičního kotle.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Chtěli jsme předejít tomu, aby byli příznivci Baníku Ostrava namíchaní po celém stadionu mezi fanoušky Jablonce. A přišlo nám to jako logické řešení, abychom vyčlenili část tribuny C-JIH pro fanoušky hostů. Vzhledem k tomu, že na tuto tribunu neprodáváme permanentky, tak byl celý proces jednodušší," vysvětlil tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Několik stovek fanoušků Baníku tak povzbuzovalo Jiřího Fleišmana a spol. přímo za jednou z branek, což několikrát v průběhu utkání kvitovali pokřikem. „Celá LFA, banda zkur****, je**t zákazy, stejně jsme tady," neslo se stadionem.

Fanoušci Baníku Ostrava a jejich choreo.

Petr Sznapka, ČTK

„Nechceme však, aby se na tento krok nahlíželo jako na obcházení trestu DK LFA, my jsme naši povinnost splnili tím, že jsme neotevřeli sektor hostů a neprodávali do něj vstupenky. Nakonec se tento krok ukázal jako správné řešení," dodal Bergman.

Jak na vyřešení situace pohlíží samotná LFA? „Ani jeden klub nejednal v rozporu s Disciplinárním řádem FAČR. Tím, že byl uzavřen sektor určený pro hostující fanoušky, byl naplněn i disciplinární trest pro klub FC Baník Ostrava. Jsme rádi, že příkladným chováním přispěli fanoušci Baníku k dobré atmosféře celého zápasu," poznamenal Štěpán Hanuš, ředitel komunikace LFA.

Baník kvůli řádění fanoušků na Spartě vyjede ven bez diváků. Disciplinárka nesouhlasí s pardonem pro Slavii

„Určitě je potřeba poděkovat jabloneckým fanouškům, jejichž iniciativa na tom měla svůj podíl, a samozřejmě i jabloneckému klubu. Je super, že si v takových chvílích dokážeme vyhovět a postavit se nesmyslným zákazům," prohlásil jeden z fandů ostravského klubu Jan Krejčíček, jenž na sever Čech také vyrazil a viděl těsnou prohru svého týmu 1:2.

Fotbalisté Ostravy měli právě zápas v Jablonci dle LFA odehrát bez svých příznivců kvůli výtržnostem při zápase se Spartou na Letné a předtím i v Opavě. Klub byl již kvůli minulým excesům v podmínce.

Fanoušci Ostravy dali najevo, co si myslí o trestu pro příznivce Baníku. (ilustrační foto)

Petr Sznapka, ČTK

„Chování fanoušků FC Baník Ostrava na obou venkovních utkáních bylo nepřijatelné. Použití a vhození pyrotechniky, ale především brutální napadení pořadatelské služby na utkání s AC Sparta Praha, které vyústilo ve vážné zranění jednoho z pořadatelů, nebude ze strany disciplinární komise LFA tolerováno a trest za takové chování se musí dotknout i fanoušků samotných," zdůvodňoval flastr předseda disciplinárky Richard Baček.

Kromě zákazu na jedno venkovní utkání musel Baník zaplatit pokutu 150 tisíc korun a kromě toho fandové Ostravy budou mít uzavřený sektor i pro příští utkání na Letné proti Spartě.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

ČT sport Ml. Boleslav - Bohemians 1905 dnes 20:00
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..