Guľu v Opavě dojali fanoušci. Chce jim dát výhru i ve své premiéře v Plzni

22. února 2020 09:53 - Plzeň

Premiéra mu vyšla, na úvod ligového jara dovedl fotbalovou Plzeň k výhře na půdě Opavy (3:0). V sobotu zažije nový kouč Viktorie Adrian Guľa první zápas v Doosan Areně. „Moc mě potěšila reakce našich fanoušků v Opavě. Jeli velkou dálku, stáli při mužstvu. A pak ta závěrečná děkovačka... To jsou pro mě silné věci. Jsem v Plzni krátce, máme za sebou jeden soutěžní zápas. O to víc se na domácí utkání těším," říká Guľa před duelem s Příbramí.

 

Petr Sznapka, ČTK

Podstatou pro něj bylo dobře odstartovat jaro. Nejen výsledkově, ale i výkonnostně. Což se z větší části povedlo. V sobotu na to hodlá se Západočechy navázat. „Jsou věci, o které se lze opřít. Ale i ty, které musíme do dalších zápasů zlepšit. Chceme každopádně znásobit, že jsme po delší době vyhráli venku. Aby nešlo o polotovar, ale abychom z toho vytěžili maximum," podotýká slovenský trenér.

V tabulce poslední Středočeši odstartovali jaro čtyřbrankovou prohrou v Jablonci, také v Plzni budou v rolích outsiderů. „Postavení v tabulce nehraje roli, musíme hrát na maximum každý zápas. Opava ukázala, že tyto týmy jsou nebezpečné, pokud dáte nohu z plynu," varuje Guľa.

Jean-David Beauguel a trenér Plzně Adrián Guľa.

Petr Sznapka, ČTK

Oproti zápasu v  Opavě bude postrádat dva hráče. Hlouška, který je po operaci ramene, a vykartovaného Kayambu. Navíc není jisté, jestli bude mít k dispozici alespoň jednoho z dvojice Čermák-Limberský, kteří se zranili v generálce s Krasnodarem. Pokud by se Limberský nedal dohromady, vypadli by Guľovi oba leví krajní obránci.

„Rozhodně je to nepříjemná situace, ale umíme si s ní poradit. Flexibilita některých kluků je velká, umí hrát na více postech. Věřím, že David a jeho rehabilitace bude tak rychlá, že bude k dispozici a nebudeme do toho muset vstupovat. Skvělé ale je, že v plné zátěži už je Čermák," uvádí Guľa.

„Od prvního dne týmu deklaruju, že potřebujeme každého chlapa. Asi už to nebudu říkat, abych nepřivolával absence. V Opavě ovšem nebyla podstatná jen sestava, která zápas rozehrála, ale i ta, která ho dohrála. V Plzni to není o náhradnících, ale o hráčích, kteří jdou od začátku a o těch, kteří mužstvu pomůžou během zápasu," dodává kouč Viktorie.

neu, Sport.cz

  4:0 Slavia - Hradec 4:0 86. min
20210926T19:00:00+0200
Slavia vs. Hradec
Slavia vs. Hradec
Slavia
Hradec
  0:1 Jablonec - Liberec 0:1 dohráno
20210926T16:00:00+0200
Jablonec vs. Liberec
Jablonec vs. Liberec
Jablonec
Liberec
  3:5 Ml. Boleslav - Slovácko 3:5 dohráno
20210926T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Slovácko
Ml. Boleslav vs. Slovácko
Ml. Boleslav
Slovácko
  0:0 Teplice - Olomouc 0:0 dohráno
20210926T16:00:00+0200
Teplice vs. Olomouc
Teplice vs. Olomouc
Teplice
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..