Živě

Plzeňský útočník přivezl dětem do nemocnice dárky. Mrzelo ho, že za nimi nemohl

10. dubna 2020 17:08 - Plzeň

Malí pacienti v plzeňské Fakultní nemocnici dostali velikonoční dárky od prvoligových fotbalistů místní Viktorie. S taškami plnými dresů, míčů a sladkostí dorazil za dětmi na kliniku na Lochotíně francouzský útočník Jean-David Beauguel.

 

fcviktoria.cz

"Mám hrozně rád děti a je mi moc líto těch, které na Velikonoce nemohou být doma, ale musí je trávit v nemocnici," řekl Beauguel na klubovém webu. Litoval, že dětem nemohl dárky předat osobně. "Hned bych za nimi vyrazil, ale bohužel to není možné, musíme všichni respektovat nařízení. Tak snad je aspoň potěší dárky od Viktorky a potkám se s nimi třeba někdy na fotbale," dodal.

Každé dítě, které tráví svátky v plzeňské nemocnici, dostalo dárkový balíček s podepsaným dresem, kartičkou hráče, malým míčem a čokoládovými sladkostmi. "Pro děti to rovněž není vůbec lehká situace. Snažíme se samozřejmě, aby jich na lůžku zůstalo o svátcích co nejméně, nicméně u některých to vzhledem k onemocnění a léčbě není možné. A těm uděláme nyní alespoň velkou radost," uvedla primářka dětské kliniky Zdeňka Černá.

Fotbalová Plzeň s partnerem rozdala ústenky pro domov seniorů

Člen vedení plzeňského klubu Petr Chvojka připomněl, že Viktoria spolupracuje s Fakultní nemocnicí dlouhodobě. "Až se současná situace změní k lepšímu, rádi pozveme zaměstnance FN i znovu k nám na stadion na fotbal," doplnil Chvojka.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..