Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Rivalové jsou kompletní. Slavia bere zpátky virtuosa, Sparta sáhla do Itálie

8. května 2020 19:10 - Praha
(Aktualizováno: 8. května 2020 19:31)

Velká bitva se blíží, soupisky jsou kompletní. Jako poslední oba soupeři doplnili kategorii svých bývalých hráčů. Dalšími aktéry virtuálního derby pražských „S“ bude Juraj Kucka za Spartu a Tomáš Jablonský za Slavii. Nesmiřitelní rivalové hodlají překonat historicky nejvyšší návštěvu 50 105 diváků na derby v roce 1965. Výtěžek poputuje zdravotním sestřičkám. Derby nebude jen symbolické, v neděli 10. května dojde na zápasy ve FIFA 20.

 

Sparta.cz

Poslední muži ze soupisek mají rozhodně něco do sebe. Obránce Tomáš Jablonský je nadaný nejen fotbalově, ale také hudebně. Na plesu Slavie klidně usedl za klávesy a vystoupil s vlastní produkcí.

Paradoxem je, že Jablonský momentálně hraje za Vyšehrad. V druholigovém klubu je registrován i herec Jakub Štáfek, který bude ve virtuálním derby hájit rudý dres.

Sparta pak sáhla do italské Parmy pro slovenského internacionála. Juraj Kucka se během dvou let na Letné prezentoval jako nezdolný bojovník. Získal tady mistrovský titul a svým gólem v Palermu zajistil postup ze základní skupiny Evropské ligy, který pak vedl k památným bitvám s Liverpoolem.

Oba posledně nominovaní borci nejsou ve hře FIFA žádní profíci.

Nevídaná situace v Itálii

„Úplně zkušený hráč FIFA nejsem a doufám, že neudělám nějakou ostudu. Zkusím ze sebe vymáčknout vše, co jde. Jsem spíše útočný typ, bránit moc neumím, dozadu je to z mé strany nula. Hru založím na fyzické síle Slavie a jednoduchosti, pokusím se hodně střílet a samozřejmě vyhrát," usmívá se pro klubový web svoji strategii zkušený ligový fotbalista, který povinnou karanténu tráví se svojí malou dcerkou.

„Jsem táta, tak musím být doma, pokusím se jí obléknout do slávistického, aby také fandila. Má teprve rok a tři měsíce a nemá zatím moc rozum, tak doufám, že nebude brečet a vyvíjet na mě větší tlak, než kdybych hrál ze studia," kření se Jablonský, který utkání odehraje ze svého bydliště.

"Moc dobře na tom s FIFA nejsem, sem tam si zahraju, ale Playstation už moc nezapomínám. Teď v karanténě tomu dám o trochu víc, ale jinak moc ne. S dětmi na to prostor není, ale když je čas, tak zkusím nějakou střílečkou nebo teď FIFA. Nejsem nejlepší hráč, ale pobiju se," slibuje také Kucka.

Záložník Parmy byl od začátku pandemie v Itálii. "Strašně rychle se to rozběhlo, nejdřív všichni chodili venku a karanténa nebyla. Bleskově se to kvůli tomu rozšíiřílo, nepovedlo se nákazu zpomalit. Člověk pořád nemůže ven, z okna vidíte, že město je úplně prázdné. Někoho potkáte maximálně v obchodě. Je to nevídané," líčí slovenský reprezentant.

Kompletní soupisky pro virtuální derby 
Sparta Slavia
Současní hráči 
Adam Hložek Lukáš Provod
Adam Karabec Petar Musa
Bývalí hráči 
Jiří Kladrubský Alex Král
Juraj Kucka Tomáš Jablonský
Slavní fanoušci 
David Novotný Vojtěch Kotek
Jakub Štáfek Ben Cristovao
Profesionální hráči 
Jan „The Johny“ Hradil Štěpán „Riijk“ Sobocki
Jan „Emerickson“ Krupička Martin „Kobby“ Strnad
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..