Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Skvělá zpráva pro boleslavské fanoušky. Kapitán pokračuje

17. května 2020 09:20 - Mladá Boleslav

Ostřílený záložník Marek Matějovský oblékne dres Mladé Boleslavi i v příští sezoně. Bývalý fotbalový reprezentant, který se zotavuje z opakované operace achilovky a do zbytku letošního ročníku už nezasáhne, prodloužil se Středočechy kontrakt o jeden rok. Klub o tom v neděli informoval v tiskové zprávě.

 

FK Mladá Boleslav

„Nechci teď dělat nějaké velké závěry a prognózy, kdy a jak se vrátím na hřiště. Jsem především rád, že můžeme spolu dál fungovat," uvedl 38letý kapitán Boleslavi, který zažil hodně smolný start do nového roku.

Na konci ledna si během úvodního přípravného zápasu v rámci soustředění na Maltě přetrhl achilovku a musel na operaci, což byla pro celý klub a jeho fanoušky pořádná rána. Chystal se na několikaměsíční pauzu, jenže na konci dubna přišla další špatná zpráva. Při posilování na kole si zranění obnovil a absolvoval další zákrok, čímž se jeho fotbalová pauza protáhne. Přesto boj o návrat nevzdává.

„Cítím se dobře, poslední kontrola potvrdila, že léčba probíhá, jak má a začnu tak s posilováním," hodnotí Matějovský s dávkou optimismu průběh rekonvalescence. Byť si žádný termín návratu na trávníky neurčil.

Marek Matějovský z Mladé Boleslavi během utkání 2. předkola Evropské ligy

Vlastimil Vacek, Právo

„Uvidím, jak to půjde den po dni," říká zkušený špílmachr. Navzdory věku patří stále k velkým tahounům mužstva. Na podzim režíroval bolelavskou hru, hned sedmkrát přihrál na gól.

„Věřím, že se vrátí na hřiště v plné síle a především s herní kreativitou, kterou spoluhráči efektivně využívají a soupeři se jí obávají," prohlásil prezident klubu Josef Dufek na adresu středopolaře, který restart nejvyšší soutěže kvituje. „I když jsem momentálně zraněný, jsem rád, že se liga znovu rozjede, protože fotbal jistě chyběl nejen nám hráčům, ale i většině lidí. Situace s koronavirovou pandemií se v České republice zvládla dobře a to napomohlo tomu, aby se opět začal fotbal hrát," dodal Matějovský.

Záložník Marek Matějovský a prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

FK Mladá Boleslav

jsv, Sport.cz

ČT sport Jablonec - Liberec dnes 18:00
20200602T18:00:00+0200
Jablonec vs. Liberec
Jablonec vs. Liberec
Jablonec
Liberec
  Ml.Boleslav - Zlín dnes 18:00
20200602T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Zlín
Ml. Boleslav vs. Zlín
Ml. Boleslav
Zlín
  Příbram - Slavia dnes 20:00
20200602T20:00:00+0200
Příbram vs. Slavia
Příbram vs. Slavia
Příbram
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..