Asistent Siegl dostal od Sparty jako vánoční dárek výpověď

27. prosince 2008 16:13 - PRAHA

Z fotbalové Sparty Praha odchází dosavadní asistent Horst Siegl. Potvrdil to tiskový mluvčí klubu Tomáš Křivda. Nejlepší kanonýr Sparty v samostatné české lize opouští Letnou v rámci trenérských rošád, které započal příchod Martina Haška a Jana Kmocha. Ti se stali v úterý nejbližšími spolupracovníky hlavního kouče Jozefa Chovance.

"Velmi si vážíme toho, co Horst pro Spartu odvedl jako hráč i jako trenér, a rádi bychom mu za to poděkovali," prohlásil personální ředitel Jakub Otava.

Siegla prý rozladil způsob, jakým se s ním Sparta rozloučila. "Na Štědrý den zastavil u baráku kurýr a přivezl mi výpověď. To byl opravdu povedený Ježíšek," citoval deník Šíp bývalého reprezentanta, který v únoru oslaví 40. narozeniny.

Podle letenských zdrojů se vše seběhlo trochu jinak: Sieglovi oznámili odchod funkcionáři už v úterý ústně a písemná výpověď byla jen administrativním potvrzením.

Klub už záležitost nekomentuje. "Odchod souvisí se systémovými změnami v celé Spartě, rozhodně to není vyjádření kritického stanoviska k jeho práci, kterou pro Spartu odvedl," uvedl Otava.

Siegl na Letné strávil jako asistent 27 měsíců od chvíle, kdy si ho přivedl tehdejší kouč Michal Bílek. Později spolupracoval s Vítězslavem Lavičkou i Jozefem Chovancem. Svoji trenérskou kariéru začal předtím v Mostu, kde jako hrající asistent sbíral zkušenosti u trenéra Zdeňka Ščasného.

ČTK

ČT sport Liberec - Pardubice dnes 18:00
20210226T18:00:00+0100
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: