FORTUNA:LIGA

Karviná - Opava 0:0 Opava brala bod a už není poslední. Zápas pravdy ji teprve čeká

23. června 2020 19:20 - Karviná

Fotbalisté Karviné remizovali v úterním duelu skupiny o záchranu s Opavou 0:0. Hosté se posunuli na předposlední místo před Příbram. Oba celky mají shodně 24 bodů.

Jaroslav Ožana, ČTK

Zatímco na jiné stadiony může od pondělí po dalším uvolnění opatření proti novému koronaviru už 5000 osob, v Karviné se z důvodu zhoršené epidemiologické situace v regionu mohlo slezského derby zúčastnit jen maximálně 500 lidí. Do hlediště se tak dostalo pouze 250 diváků.

Oba týmy vsadily na rozestavení se třemi středními obránci. Karvinští začali lépe a hned v šesté minutě trefili brankovou konstrukci. Do Lingrova centru se položil Janečka a tvrdou hlavičkou orazítkoval tyč. Pak si na přímý kop naběhl Mangabeira a těsně nedosáhl na míč.

Hosté se postupem času oklepali z úvodního karvinského náporu a srovnali hru, nadále ale hrozili spíše domácí. Před Ndefem na poslední chvíli odvrátil Helešic, proti Lingrovi zase zasáhl brankář Fendrich.

Poté zachránila branková konstrukce i domácí. Ve 34. minutě Zavadil po rohu nakrátko mířil přímo mezi tyče a gólman Bolek míč odvrátil s pomocí břevna. Ve 40. minutě měl velkou šanci domácí Smrž, který se dostal v malém vápně k míči po hlavičce Ndefeho, ale balon nezasáhl ideálně.

Po změně stran zkoušel technickou ranou obstřelit gólmana domácí Ba Loua, ale těsně minul. Po dalším závěru v opavské šestnáctce zakončoval nepříliš důrazně Ndefe.

Poté ubylo šancí. Domácí byli aktivnější, ale do zakončení se příliš nedostávali. Až v závěru střílel Ba Loua z dobré pozice vedle a v 88. minutě pak Guba zakončoval v pádu jen do Fendricha.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:
MFK Karviná - SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Hrubeš (video). ŽK: Šindelář (Karviná). Diváci: 250 (limit 500 osob na stadionu).
Karviná: Bolek - Santos, Šindelář, Rundič (87. Guba) - Ndefe, Smrž (70. Hanousek), Mangabeira, Janečka (60. Qose), Čonka (70. Taiwo) - Ba Loua, Lingr. Trenér: Jarábek.
Opava: Fendrich - Hrabina, Hošek, Harazim (64. Mondek), Žídek, Helešic (72. Zapalač) - Souček (72. Jursa), Zavadil, Texl - Dordič, Juřena (84. Železník). Trenér: Skácel.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.