Živě

Příbramští jsou šťastní, ale chtěli se zachránit na hřišti

24. července 2020 19:01 - Příbram

Fotbalisté Příbrami mají radost, že se díky nedohrání skupiny o záchranu v první lize udrželi, podle kouče Pavla Horvátha by si ale raději setrvání mezi elitou vybojovali přímo na hřišti. Středočeský tým byl v tabulce poslední, vzhledem k předčasnému konci sezony kvůli výskytu nového koronaviru v týmu Opavy ale letos z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Samozřejmě jsme šťastní, ale chtěli jsme si to vybojovat na hřišti. Nechci říct bohužel, že se to nepovedlo, ale ten závěr ročníku už od února byl podivný. A skončilo to takhle. My to přijímáme, jsme rádi, že zůstáváme v lize, a budeme se snažit o to, abychom hráli důstojnou roli v dalším ročníku. To, že jsme byli v této sezoně na 16. místě, není důvod ke spokojenosti. Naopak je to důvod k tomu, abychom už teď pracovali na tom, abychom byli příští rok lepší," uvedl Horváth pro klubovou televizi.

"Jsme nadšení, jsme samozřejmě rádi, že jsme se zachránili. Byť to nebylo tím sportovním způsobem, kterému jsme sami věřili. Ale darovanému koni na zuby nehleď. Zaplaťpánbůh jsme v lize a jsme za to rádi," řekl majitel klubu Jan Starka.

Definitivní ne! Fotbalová liga se nedohraje, Slavii titul zůstává

Příbramští věřili, že se zachrání sportovní cestou. Na posledním místě tabulky měli dvě kola před koncem nadstavby stejně bodů jako předposlední Opava a o dva body méně než Karviná. Skupina o záchranu byla poprvé přerušena na začátku července, kdy se objevil koronavirus v mužstvu Karviné. Znovu hrát se mělo od čtvrtka, ale nákaza v Opavě sezonu ukončila.

Nákazou v Opavě soutěž skončila. Není o čem diskutovat, vzkázal Starka a vrátil se na dovolenou

"Normálně jsme trénovali a byli jsme připraveni. Kluci měli dvakrát v sobotu a v neděli volno, ale týdny byly normální. Věřím tomu, že jsme byli dobře připraveni na to, hrát," uvedl Horváth, který přišel k týmu v březnu a v zápasech byl oficiálně vedený jako asistent.

"Myslím, že kluci za tu dobu, co jsem tady, makali. Udělali jsme nějaký počet bodů, který zatím nestačil. Ale to už nezjistíme, jestli by to stačilo na záchranu dál. Kluci asi nějakou oslavu mít budou, zítra mají nějakou společnou akci, to k tomu patří. Já k tomu nemám žádné výhrady. Věřím, že to nepřeženou a už od zítřka budou myslet na to, co nás čeká příští sezonu, byť mají krátkou dovolenou. Někteří budou mít dovolenou do 3. srpna, někteří do 5. srpna," uvedl Horváth.

Hoďte tam zpátečku, liga zadarmo není pro všechny! Internet si střílí z (ne)postupu Dukly

Uvítal, že další sezonu první ligy bude hrát netradičně 18 týmů. Zrušena bude nadstavba. "Myslím, že to není na škodu. Nadstavba nebyla úplně špatná, ale asi to úplně nesplnilo ten cíl, který to mělo mít. Aby zvýšila atraktivitu ligy. Teď se bude hrát v 18 týmech, my to respektujeme a přijímáme," řekl Horváth.

"Myslím, že to bude lepší model než s nadstavbou. Bude to plynout mnohem jednodušeji než s nadstavbou, která je trošku problematická teď s těmi výlukami. Spíš jsem zvědavý, jak LFA nastaví to, když nějaký tým půjde do karantény nebo něco podobného. Tímto stylem jako letos to opravdu nepůjde. Musí se nad tím zamyslet a přijít s nějakým modelem, který bude fungovat," doplnil Starka.

ČTK

  0:1 Karviná - Hradec 0:1 18. min
20210731T16:00:00+0200
Karviná vs. Hradec
Karviná vs. Hradec
Karviná
Hradec
  2:0 Ml. Boleslav - Jablonec 2:0 20. min
20210731T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec
  1:1 Olomouc - Pardubice 1:1 20. min
20210731T16:00:00+0200
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc
Pardubice
  Liberec - Sparta dnes 19:00
20210731T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..