Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Příbram shání útočníka. Lovila i v Portugalsku

18. srpna 2020 09:19 - Příbram

Fotbalisté Příbrami měli na přípravu nejméně času ze všech týmů. Začali později, a navíc byl kádr rozdělený na hráče, kteří zůstali, a ty, kteří přišli na testy. Středočeši odehráli jediný přípravný zápas, a to s Duklou, kdy kouč Pavel Horváth tým rozdělil na dvě jedenáctky. V kádru nastal tradičně velký pohyb, který ještě není uzavřen.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Nejsem alibista, takže nebudu mluvit o klidném středu tabulky. Chci všechno vyhrát, což pochopitelně nejspíš nevyjde, takový je fotbal, jsem realista. Nebudeme se ani vymlouvat na nesmyslné čekání, než LFA rozhodla o konci ligy. Podobně na tom byly i další týmy. V každém případě v této sezoně je naší prioritou záchrana," řekl pro Sport.cz a Právo příbramský šéf Jaroslav Starka.

Základ týmu v podstatě zůstal, ale posily jsou samozřejmě vítány. „Máme ve výhledu ještě nějaké hráče, především ofenzívní. Potřebujeme dobrého útočníka. Spoléhat na hostování z předních klubů se nedá. Ty už v podstatě hráče, které posílají na hostování, rozdělily. Těžko v tuto chvíli vědět, jestli ještě bude nějaký kvalitní fotbalista k dispozici poté, co některé kluby budou kádry zužovat. Máme ale i svoje talentované mladé hráče z akademie, které trenér Pavel Horváth zkouší a nepochybně někteří dostanou příležitost, jako tomu bylo v minulosti," dodal Starka.

Fotbalista Slepička ukončil profesionální kariéru

„Přáním každého trenéra je, mít už v přípravě kádr pohromadě. Chcete nacvičovat herní akce, tým se musí sehrát, hráče potřebujete co nejlépe poznat, abyste našel co nejlepší sestavu. K tomu slouží hlavně přípravné zápasy. Ty nám chybí nejvíce, ale musíme si poradit. Na nic se nebudeme vymlouvat," zdůraznil Horváth.

Michal Škoda v Příbrami skončil.

Vlastimil Vacek, Právo

Příbram opustili útočníci Škoda, jemuž skončila smlouva, a Slepička, který ukončil kariéru. Nepokračují ani někteří další hráči ze širšího kádru a také Turci Sehit a Yilmaz, kteří vzhledem ke koronavirové pandemii do jarních bojů nezasáhli.

Naopak se vrací zkušený tvůrce hry Tomáš Pilík, který naposledy působil v Jablonci. Z Plzně přišli na zkoušku mladíci Weiss, Svoboda a Pinc, gólmanskou trojici doplní Šiman, který chytal v Sokolově, kde působil i útočník Vávra. Středočeši si hodně slibují také od útočníka ghanského původu Isaaka Boakyeho, jenž hrál v druholigovém portugalském klubu Leca.

kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..