Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Největší potenciál? Kolář, Hovorka, Ševčík i Provod, říká Nezmar

13. září 2020 09:04 - Praha

Když Tomáš Souček letos v létě definitivně stvrdil přestup ze Slavie do West Hamu za více než půl miliardy korun, stal se nejdražším hráčem, který kdy z české ligy přestoupil. Až na třetí místo odsunul Alexe Krále, jenž pro změnu zamířil z Edenu do moskevského Spartaku za cirka 310 milionů již před rokem. A právě tyto dva přestupy podle tehdejšího sportovního ředitele Slavia Jana Nezmara vyhouply sešívané na vyšší level.

 

West Ham United, Twitter

„Transfer jako Suk bude pořád spíš výjimečná věc. Na druhou stranu Slavia se tím, že prodala Součka a Krále, posunula ve vnímání ostatních klubů v Evropě. Už ji mají zaškatulkovanou někde jinde, což automaticky zvyšuje cenu ostatních hráčů," tvrdí dnes Jan Nezmar, který na konci srpna ve Slavii skončil.

Kdo má podle něj největší šanci se Součkovi a Králi přiblížit? „Myslím, že hráče s velkým potenciálem pro Evropu rozhodně má. Určitě jím je Ondra Kolář, David Hovorka či Petr Ševčík, ale hodně třeba věřím Lukáši Provodovi. Tihle mě napadají okamžitě, ale určitě se najdou i další, abych na někoho nezapomněl," přiznává Nezmar.

Teď už definitivně! Nezmar končí ve Slavii

„Ale přesto si myslím, že se už jen těžko bude prolamovat hranice transferu jako byl Alex Král. Jde však jen o můj názor, který jsem si vytvořil na základě diskusí s různými skauty a manažery týmů po Evropě. Neříkám, že se to stát nemůže, ostatně kdyby Slavia zase sehrála úspěšný part v Lize mistrů, cena jejích hráčů určitě bude stoupat. Ale Suk byl podle mého názoru opravdu výjimečný, u něj se toho sešlo vážně moc," říká Nezmar o 25letém záložníkovi.

Alex Král v dresu Spartaku Moskva.

spartak.com

„Jde o hráče v ideálním věku, zároveň je ale vhodný i pro další transfer. Dlouhodobě je ověřený i na evropské scéně, neboť má za sebou spoustu zápasů v evropských pohárech. Navíc se stal tahounem reprezentace, kde uspěl v konfrontaci i s takovými týmy jako je Anglie," připomněl Nezmar loňský triumf nad výběrem Albionu 2:1 v kvalifikaci o EURO.

„Suk je navíc totálním atypem, co se fotbalových schopností týká. Je vysoký, přitom relativně dobře pohybově vybavený a umí lámat rekordy v počtu naběhaných kilometrů. Z pohledu defenzivy je situace schopný vyhodnocovat téměř počítačově přesně, ale zároveň je efektivní v ofenzivě. Z pohledu evropských parametrů je výjimečný," uznává Nezmar.

Současně však upozorňuje na zatím nečitelný vliv koronaviru. „Dneska ještě nikdo úplně přesně neví, jakým způsobem koronavir ovlivní fotbalový trh. Zatím se zdá, že ho ovlivňuje hodně negativně, když tedy pominu ty největší transfery. Ovšem přestupy střední a nižší třídy jsou zatím omezené hodně," uzavírá.

hp, Sport.cz, Právo

  Karviná - Ml. Boleslav dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná
Ml. Boleslav
  Teplice - Ostrava dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Teplice vs. Ostrava
Teplice vs. Ostrava
Teplice
Ostrava
  Zlín - Olomouc dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Zlín vs. Olomouc
Zlín vs. Olomouc
Zlín
Olomouc
  Slavia - Slovácko dnes 19:00
20200926T19:00:00+0200
Slavia vs. Slovácko
Slavia vs. Slovácko
Slavia
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..