Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Násilí nikam nevede, distancuje se LFA od protestů proti vládním opatřením

18. října 2020 18:45 - Praha
(Aktualizováno: 18. října 2020 19:12)

Ligová fotbalová asociace reaguje na nedělní dění na Staroměstském náměstí. Distancuje se od násilné formy protestů, které jsou spojovány s radikálními fotbalovými fanoušky. Demonstrace kritiků protikoronavirových opatření vlády se účastnilo násobně víc lidí, než bylo povolených 500.

 

Petr Hloušek, Právo

Nedělní protest fanoušků fotbalových a hokejových klubů z celé republiky byl namířen "zmatečným" vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19. Demonstrace začala ve 14:00 a krátce po 15:00 její organizátoři oznámili ukončení. Poté se akce zvrhla v bitky části účastníků s policií.

Protestující házeli na policejní těžkooděnce petardy. Policie po krátké potyčce útočící demonstranty zatlačila na náměstí a začala nejaktivnější účastníky střetu zatýkat. Policejní těžkooděnci se poté za pomoci petard, slzného plynu, psovodů i těžké techniky pokusili vytlačit většinu demonstrantů ze Staroměstského náměstí. Policie použila i vodní děla.

Staroměstské náměstí se po demonstraci změnilo v bojiště. Policie nasadila vodní dělo

"Ligová fotbalová asociace se distancuje od násilné formy protestů, které jsou spojovány s radikálními fotbalovými fanoušky. LFA je po řadu měsíců v úzké komunikaci s ministerstvem zdravotnictví a dalšími státními autoritami ohledně tématu nemožnosti pořádat fotbalová utkání a věří, že stejně jako v minulých měsících dokáže nejvyšší státní činitele a epidemiology přesvědčit o svých argumentech směrem k znovuzahájení profesionálních soutěží pomocí věcného dialogu, a nikoliv násilným vynucováním," praví asociace ve svém prohlášení.

Také Baník se distancuje
Mluvčí klubu Marek Lorenc: „FC Baník Ostrava je apolitický klub a naprosto striktně se distancuje od jakéhokoliv spojování klubu s událostmi na Staroměstském náměstí. Odmítáme jakékoliv formy násilí jak na stadionech, tak mimo něj, a vážíme si všech našich fanoušků, kteří ve složité době dodržují a respektují všechna vládní opatření.“  (tom)
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..